Psy

Vlk

pes, nar. cca september 2018, dátum prijatia: september 2019

Prenádherný, dokonalý, energický, neskutočný….to je náš Vlk. 🙂 Tohoto fešáka niekto vyhodil v obci Vikartovce. Vĺčko sa tam túlal cca 3 týždne. Nikto sa ho neujal a tak sa dostal až k nám a veríme, že jeho posledná cesta za domovom nebude dlhá a čoskoro nájde milujúcu rodinku.

Pozrieť detail

Diesel

pes, nar..cca marec 2019, dátum prijatia: august 2019

Toto prekrásne zlatíčko sa našlo opustené na benzínke v Spišskom Štvrtku. Podľa kamery ho tam niekto v noci vyhodil z auta, bohužiaľ tak “úspešne”, že nebolo vidno ŠPZ. Malinký čakal na mieste, že sa po neho jeho pán vráti, ten to však určite už neplánoval a doma je spokojný s tým, ako sa ho zbavil. DIESEL je skvelý psík. Teraz čaká na ten pravý a milujúci domov.

Pozrieť detail

Russel

pes, nar.cca február 2018, cca 28 cm, dátum prijatia: júl 2019

Žihadlo…aj tak sa dá nazvať tento energický psík. Russel sa našiel v Spišskej Teplici. Niekto ho tam vyhodil z auta a odišiel. Týždeň sa potuloval a hľadal svojho pána, ktorý sa už nikdy nevrátil. 🙁 Teraz čaká u nás na milujúci domov.

Pozrieť detail

Teodor

pes, nar. cca máj 2016, cca 40 cm dátum prijatia: máj 2019

TEODOR. Zničená psia duša. Pamätáte na psíka na videu, ktorý sa celý triasol ihneď, čo sme sa k nemu len priblížili? Každý dotyk človeka bol pre neho utrpenie. Teodor celý stuhol a len čakal čo príde. Nevieme kto mu tak veľmi ublížil. Teo sa našiel v obci Veľký Slavkov. Vraj sa tam potuloval 3 mesiace. Muselo mu byť veľmi, veľmi ublížené. Teo stále nie je “vyliečený”. Jeho dušička sa hojí pomaličky. Veríme, že časom to príde a TEODOR sa prestane báť ľudí. Teo je úžasný psík. Je to malý medvedík, ktorý Vás bude nesmierne milovať ak mu dáte šancu.

Pozrieť detail

Archie

pes, cca 1 rok, cca 8kg, dátum prijatia: máj 2019

Prekrásny, malinký psíček ARCHIE sa našiel ležať v kríkoch v Spišskej Belej. Na nožičke mal nepekné zranenie a nevedel na ňu dostupovať. Archie potrebuje nájsť niekoho kto mu dá druhú šancu a milujúci domov.

Pozrieť detail

Dogo

pes, nar.cca január 2017, dátum prijatia: január 2019

DOGUŠIK je psík, ktorý doslova prišiel sám do útulku. Spolu s Ňuňu sa zatúlali na družstvo a hľadali niekoho kto ich vymojká a dá napapať. Od začiatku je to neskutočne veselý a vždy dobre naladený psík. Myslíme si, že je z miestnej osady a vybral sa hľadať niečo lepšie. Veríme, že to lepšie aj Dogo nájde-svoj domov.

Pozrieť detail

Gerry

pes, nar cca. marec 2018, dátum prijatia: október 2018,

Gerry je zlatíčko, ktoré vám prinesie do života neskutočne veľa lásky a zábavy. Potrebuje len dostať šancu. Našiel sa potulovať po ceste neďaleko Vernára. Vraj tam bol uviazaný o strom a podarilo sa mu oslobodiť. Okolo prešlo veľa áut a ľudí, no nikto nezastavil…až sa po dlhých hodinách našli dobrí ľudia a Gerry sa z nich nesmierne tešil. Veď predsa je to ešte len šteniatko, ktoré sa teší z každého napriek tomu čo si prežil. 🙂 Gerryho dostal jeho pôvodný majiteľ do tohoto stavu. Neliečený demodex, nepríjemný pocit a život. To postretlo nášho miláčika. No veríme, že už ho čaká len a len to pekné.

Pozrieť detail

Donut REZERVE

pes, nar. cca september 2018, dátum prijatia: október 2018,

DONUT, Bon-Bon, Candy, Cake, Cookie a Muffin sú šiesti súrodenci, ktorí boli zachránení z domu hrôzy. V obci Batizovce ich vzala skupinka detí z miestnej osady a dali ich do opusteného domu s myšlienkou starať sa o nich. Bohužiaľ malé deti nevedia čo to obnáša a tak sme v dome okrem hromady výkalov, neskutočného smradu našli aj 2 telíčka ich mŕtvych súrodencov. 🙁 Na veľké nešťastie zomreli na parvovirózu. Traja súrodenci z tých čo prežili, ju chytili tiež, ale vďaka včasnému očkovaniu to zvládli bez väčších komplikácií. Teraz sa všetci tešia plnému zdraviu a už len čakajú na toho správneho človeka, ktorý si ich vezme domov a dá im plno lásky. 🙂

Pozrieť detail

Turbo

pes, nar. cca júl 2017, cca 40 cm, dátum prijatia: júl 2018

Turbo sa našiel po záplavách v Starej Lesnej. Voda ho vzala niekoľko metrov až sa mu podarilo dostať von. Tam pri ceste čakal a čakal na niekoho, kto mu pomôže. Na hlave mal špinavý golier a na nohe dlahu. Vyzerala veru zvláštne. Na vet.klinike sa zistilo, že ju má zrobenú “podomácky”. Vážna zlomenina nožičky a niekto mu tam strčil drievko a zaviazal. Namiesto vet. starostlivosti musel pretrieť takúto bolesť. Ak si človek zlomí nohu, ihneď uteká k lekárovi, dostane lieky na bolesť, je o neho postarané. Ale pes? Ten na to nemá právo? Liečba Turba bola veľmi nákladná a veľmi zdĺhavá. Konečne je fit a plný chuti do života.Teraz hľadá svoj skutočný a milujúci domov.

Pozrieť detail

Maxík

pes, nar. cca august 2015, cca 38 cm, dátum prijatia: august 2018

Pred 2 rokmi sa našiel vyhodený v jednej dedine s obmotaným káblom okolo krku. Našťastie všetko vyzeralo super a ujal sa ho jeden pán. Nevieme prečo tak dobrý psík má v živote toľko nešťastia, ale po pár mesiacoch sa jeho nový pán vyhrážal s odstrelením Maxíka. Nemáme slov na túto realitu na Slovensku, no veríme, že už teraz nájde dokonalý domov a už neprežije toľko utrpenia.

Pozrieť detail
12