Psy

Heňo REZERVE

pes, nar. cca september 2021, dátum prijatia: október 2023,

Tento roztomilý kukuč k nám prišiel z Tvarožnej, kde ho asi pred polrokom majiteľ vyhodil z auta. Potuloval sa a hľadal bezpečie. Ujali sa ho rómovia, no nestarali sa o neho dobre. Preto nás pani starostka poprosila o pomoc. Chcela pre psíka pekný život, ktorý si zaslúži.

Pozrieť detail

Roy

pes, nar. cca november 2018, dátum prijatia: september 2023

Tento nádherný psík sa našiel priviazaný v lese. Celú reťaz mal obmotanú okolo kríkov ako sa odtiaľ chudák snažil dostať von. Niekto ho tam uviazal a zbavil sa zodpovednosti za živého tvora. Bol tam niekoľko dní a mal šťastie, že ho započul jeden pán pri venčení svojho psíka. Tak zle ako sa zachoval majiteľ, taký život aj Roy pri ňom mal. Krk celý zodretý od reťaze, ktorú musel mať na sebe nonstop. 🙁 Tento sladký psík doteraz poznal len krutosť človeka. Zmeníte to? Dá mu niekto milujúci domov?

Pozrieť detail

Sir Nicholas

pes, nar. cca máj 2015, dátum prijatia: august 2023,

Tento úbohý psík sa našiel v strašnom stave ležať pri hlavnej ceste. Vyzeral, že už melie z posledného. Pri jeho záchrane bol problém. Jeden náš človek, ktorý potreboval len pomoc. Naložiť psíka do plachty a dvihnúť do auta. O pomoc žiadal okoloidúce autá či cyklistov. Nepomohol NIKTO! Napokon prišla pomôcť naša dobrá venčiarka a Nicholas sa dostal na kliniku. Po tele kopec rán. Veľmi smutný pohľad. Našťastie sa Nicholas dal do poriadku. A teraz, teraz bude čakať na niekoho kto mu dá druhú šancu. Kto bude na neho pozerať srdcom a dopraje týranému psíkovi nový život.

Pozrieť detail

Jang

pes, nar. cca jún 2022, dátum prijatia: apríl 2023

Dvaja dokonalí súrodenci. Pravdepodobne vyhodení alebo zatúlaní z osady. Svoju cestu za lepším vzali do vlastných rúk a my veríme, že sa im to vyplatí. Že nájdu ten najlepší domov. Bohužiaľ sme tomu dali niekoľko mesiacov a nikto neprejavil záujem o spoločný domov. A tak musíme hľadať domov zvlášť. Stále platí, žeby sme boli najšťastnejší, ak by šli spolu.

Pozrieť detail

Šaňo

pes, nar. cca jún 2020, dátum prijatia: júl 2023

Tento roztomilý kukuč s ešte krajším menom 😀 sa našiel vo veľmi zlom stave ležať pri ceste. Buď bol z miestnej osady alebo ho tam niekto pri osade vyhodil a myslíme si, že ho napadla svorka psov. Po celom tele mal veľké, krvavé rany. Šaňko sa 2 týždne dával do poriadku na klinike. On zabojoval. Teraz čaká na niekoho, kto mu zmení život k lepšiemu.

Pozrieť detail

Perún

pes, nar. cca júl 2022, dátum prijatia: jún 2023

PERÚN je krásny, mladý psík, ktorý bol vyhodený na ulicu. Majiteľ sa ho zbavil ako odpadu. Veríme, že napriek tomu, že ide o čierneho psíka, ktorých nikto nechce, dostane on šancu. Nájde niekoho kto bude pozerať srdcom a nebude musieť roky čakať a čakať v útulku.

Pozrieť detail

Pedro

pes, nar. cca apríl 2022

Tento prekrásny psík sa našiel v noci uviazaný pri lesnej cestičke. Totálna nezodpovednosť a ľahostajnosť voči jeho životu. Niekto sa ho rozhodol takto nepekne zbaviť. Buď nech uhynie alebo nech sa stará niekto iný. Svoju zodpovednosť za to čo som si k sebe pripútal, hodiť na druhých. Tak jednoduché, tak typické, tak sebecké. Našťastie sme sa o ňom dozvedeli a mohli mu pomôcť. Teraz už len nájsť skutočný, milujúci domov.

Pozrieť detail

Diego

Troch krásnych psíkov Manny, Sid a Diego sme k nám vzali z osady. Psíkovia boli vo veľmi zlom stave. Vychudnutí na kosť, vkuse z nich vychádzali pásomnice, nevedeli sa chúďatka dojesť. 🙁 Našťastie sú už v bezpečí a konečne si užívajú každý deň naplno a bez strachu.

Pozrieť detail

Hulk

pes, nar. cca január 2020

Prekrásny medvedík Hulk sa našiel vyhodený v jednej obci. Niekto ho tam vyložil z auta. Za svoj život si určite veľa dobrého nezažil. Spočiatku ľuďom nedôveroval a vytvoril si svoju „bublinu“. Hulk potreboval správne vedenie, cvičenie a dobrého človeka a stal sa z neho naozaj skvelý psík, ktorý je už pripravený na nový domov.

Pozrieť detail

Damon

pes, nar. november 2020, cca 50cm, cca 23kg, dátum prijatia: október 2022

Našiel sa ležať vedľa cesty, nevládal ani stáť na nohách. Damon k nám prišiel vychudnutý na kosť, okolo krku mal ešte povrázok, na ktorom bol zjavne uviazaný pri búde (ak nejakú mal). Bohužiaľ už sa presne nedozvieme kde a ako žil. Ale jeho život bol utrpením, to vieme určite.
Niekoľko týždňov sa u nás dával fyzicky aj psychicky do poriadku. Dokonca sa u neho zistila staršia zlomenina stavcov a Damon mal absolvovať náročnú operáciu. Našťastie sa jeho stav u nás tak zlepšil, že nebola potrebná. A teraz je konečne pripravený dať všetku lásku svojej novej, lepšej rodine.

Pozrieť detail
12