Psy

Aslan

pes, nar. cca december 2021, dátum prijatia: december 2022

Aslanko sa niekoľko týždňov túlal po jednej obci. Ľudia ho aspoň kŕmili, snažili sa ho chytiť, no jeho strach bol obrovský. Kto vie čo všetko si prežil, keď takto ľuďom nedôveroval. No napokon predsa len si niekto získal jeho dôveru a tak sa ho podarilo vziať do bezpečia k nám. A tu čaká na niečo lepšie. Na tú správnu, milujúcu rodinu, ktorej sa nebude musieť nikdy báť.

Pozrieť detail

Damon

pes, nar. november 2020, cca 50cm, cca 23kg, dátum prijatia: október 2022

Našiel sa ležať vedľa cesty, nevládal ani stáť na nohách. Damon k nám prišiel vychudnutý na kosť, okolo krku mal ešte povrázok, na ktorom bol zjavne uviazaný pri búde (ak nejakú mal). Bohužiaľ už sa presne nedozvieme kde a ako žil. Ale jeho život bol utrpením, to vieme určite.
Niekoľko týždňov sa u nás dával fyzicky aj psychicky do poriadku. Dokonca sa u neho zistila staršia zlomenina stavcov a Damon mal absolvovať náročnú operáciu. Našťastie sa jeho stav u nás tak zlepšil, že nebola potrebná. A teraz je konečne pripravený dať všetku lásku svojej novej, lepšej rodine.

Pozrieť detail

Mio

pes, nar. cca február 2020, dátum prijatia: november 2022

Tento prekrásny psík žil doteraz naozaj v hrozných podmienkach. Uviazaný na hrubej reťazi, v blate a vo vlastných výkaloch. Namiesto pohladenia dostával od majiteľov len kopance. Pomôcť sa mu snažili ľudia v okolí a po mesiacoch utrpenia sa Mio dočkal záchrany a bezpečia. Spoznáva nový svet, spoznáva lásku ľudí. Teraz už len čaká na ten správny domov.

Pozrieť detail

Prašivec

pes, nar. cca september 2014, dátum prijatia: október 2022

Prašivec a Hedviga sa našli vyhodení v neďalekej obci. Niekoľko týždňov sa tam potulovali, Hedviga aj porodila šteniatka. 🙁 Začali prekážať a hrozilo im to najhoršie. Zachránili sme ich, dali im druhú šancu a teraz dúfame, že nájdu aj ten najlepší domov.

Pozrieť detail

Marcus

pes, nar. cca september 2019, dátum prijatia: september 2022

Tento prekrásny psík s čistou dušičkou sa našiel vyhodený na zastávke pri hlavnej ceste. Stále blúdil, motal sa a hľadal pána, ktorý ho vyhodil. Pripojil sa po pár dňoch k miestnym alkoholikom, ktorí tam popíjali a chodil za nimi. No cez deň sa vždy vracal na miesto a čakal. Svojho pána sa nedočkal, no prišli sme mu my na pomoc. A veríme, že jeho cesta za domovom skončí šťastne.

Pozrieť detail

Pluto

pes, nar. cca január 2022, dátum prijatia: august 2022

Tohto prekrásneho psíka sa niekto nepekne zbavil a vyhodil na konci dediny. Zrejme nezvládali jeho pubertu a tak pre ľudí bez citu je najlepších riešením vyhodenie z auta. Oni majú pokoj, zbavili sa „záťaže“, no ten pes, ktorý by im daroval celé srdce tomu nerozumie. Prečo je sám? Prečo ho už nechcú? U nás dostal druhú šancu a veríme, že dlho na tú najlepšiu rodinu, ktorá ho nikdy takto nevyhodí, čakať nebude.

Pozrieť detail

Gordon

pes, nar. cca február 2021, dátum prijatia: júl 2022

Tento prekrásny fešák sa našiel vyhodený v osade v Hranovnici. Niekto ho tam vypustil z auta a odišiel. Zmätený Gordonko nechápal kde a prečo sa ocitol. Psy z osady ho neprijali a on len blúdil a hľadal bezpečie. To našťastie našiel u nás. A teraz čaká na šťastný koniec svojho príbehu. Na skutočný, milujúci domov.

Pozrieť detail

Sorbon

pes, nar. cca február 2020, dátum prijatia: jún 2022

Sorbona vyhodil majiteľ z auta v Mengusovciach. Tri dni prespával pri hlavnej ceste, kde sa ho jeho majiteľ zbavil. Keď sme po neho prišli bol nedôverčivý a bál sa cudzích ľudí. Určite doteraz od človeka nič pekné nezažil. V útulku sme ho nazvali „najsmutnejší pes“. Celý týždeň chodil so skleslou hlavičkou a obrovským strachom, ktorý mu šiel z očí. No čas bolesť vyliečil. Naša starostlivosť mu ukázala, že sú aj ľudia, ktorí mu neublížia. A tak Sorbonko sa začal konečne „usmievať“ a do očí sa mu vrátila radosť. Priam šteniatkovská 🙂 a začal si užívať ten pravý psí život.

Pozrieť detail

Caramello

pes, nar. cca apríl 2022, dátum prijatia: jún 2022

Rozkošný Caramello je jeden z deviatich psíkov, ktoré sme zachránili z domu alkoholikov. Žili naozaj na hroznom mieste. Všade okolo hromada bordelu, špiny, výkalov. V ich očiach veľký strach a bolesť. Caramellka sme zachránili aj s jeho maminou Iris a súrodencami (Vanilla, Crema, Cacao a Stracciatella). Dostal novú šancu na život. Nájde aj milujúci domov?

Pozrieť detail

Buster

pes, nar. cca marec 2022, dátum prijatia: jún 2022

Buster je roztomilá salámka, ktorú doniesol na kliniku bezdomovec pod vyhrážkou zabitia. 🙁 Dnes môže mať psa každý a tak to potom končí. Väčšina je v zlých rukách a len málo z nich má šťastie dostať sa do lepšieho ako Buster. Veríme, že už nikdy viac nič takéto nezažije.

Pozrieť detail