Psy

Dogo

pes, nar.cca január 2017, dátum prijatia: január 2019

DOGUŠIK je psík, ktorý doslova prišiel sám do útulku. Spolu s Ňuňu sa zatúlali na družstvo a hľadali niekoho kto ich vymojká a dá napapať. Od začiatku je to neskutočne veselý a vždy dobre naladený psík. Myslíme si, že je z miestnej osady a vybral sa hľadať niečo lepšie. Veríme, že to lepšie aj Dogo nájde-svoj domov.

Pozrieť detail

Rambo

pes, nar. marec 2013, dátum prijatia: december 2018

RAMBO, prekrásna papuľka s nafrdením výrazom, ala boxer na 100%, sa týmto uchádza o Vašu priazeň. A aký je jeho príbeh? Ramba si všimla v jednej obci pani, ktorá prišla domov zo zahraničia. Rambo sa vraj takto po uliciach túlal niekoľko mesiacov. Jedol odpadky a prespával vonku. Prečo? Pretože si ho jeho rodina nevšímala. Šlo o rodinu, ktorú v obci poznali, už im bola raz odobratá fenočka, pre zlú starostlivosť….no zrejme sú už všade zákony prikrátke a doniesli si nového psíka. Bez váhania sa ho, ale vzdali a my sa bojíme….čaká podobný osud ďalšieho psíka? 🙁 Rambov príbeh nekončí..Rambo mal čip a kontaktovali sme pôvodných majiteľov. Ani len netušili do akých podmienok sa dostal ich psík, ktorého museli darovať. Nevedeli o tejto rodine a tak namiesto krásneho a spokojného života, ich psíka čakala len zima, hlad a žiadna láska. Našťastie je už Rambo v poriadku u nás, na fotkách môžete vidieť aký prišiel vychudnutý a ako vyzerá teraz.

Pozrieť detail

Ares

pes, nar. apríl 2008, dátum prijatia: január 2019

ARESKO je psík, ktorého príbeh pozná väčšina z Vás. Bol zachránený z domu hrôzu spolu s ďalšími boxeríkmi. Vážil len 21kg, telíčko vyhladované, zachránený bol v poslednej chvíli. Našťastie je už teraz Aresko u nás, pomaly priberá a je spokojný. 🙂

Pozrieť detail

Laylo

pes, nar.cca máj 2018, dátum prijatia: január 2019

Doslova na spapanie. 🙂 Taký je náš Laylo. Našiel sa v obci Spišský Štvrtok, kde prišiel k jednému domu prosiť o pomoc a jedlo. Laylo zle chodil a na klinike sa zistila stará zlomenina panvy. Natoľko stará, že už to zrástlo a operácia sa neodporúča. No na Laylovi to ani nespoznáte. 🙂 Je to malý lotrík, ktorý behá kade tade akoby mu nič nebolo. A to je dobré. 🙂

Pozrieť detail

Dag

pes, nar. cca júl 2018, cca 40 cm, dátum prijatia: január 2019

DAG, Dagy, Dagúšík 🙂 sa našiel vyhodený z auta v obci Liptovská Teplička. Nevieme kto a prečo sa zbavil tak krásneho a hlavne dobrého psa, ale vieme, že si zaslúži niečo oveľa lepšie.

Pozrieť detail

Coudy

pes, nar. cca marec 2018, dátum prijatia: november 2018

COUĎAK :). Krásny chlpáč, ktorý však nemal ľahký štart do života. Našiel sa na jednom družstve. Zrejme ho tam niekto vyhodil. No šťastie tam nenašiel, družstevníci sa rozhodli, že ho obesia ak do večera nezmizne. To je Slovensko, to je náš cit k živým tvorom. Coudy je skvelý psík.

Pozrieť detail

Gerry

pes, nar cca. marec 2018, dátum prijatia: október 2018,

Gerry je zlatíčko, ktoré vám prinesie do života neskutočne veľa lásky a zábavy. Potrebuje len dostať šancu. Našiel sa potulovať po ceste neďaleko Vernára. Vraj tam bol uviazaný o strom a podarilo sa mu oslobodiť. Okolo prešlo veľa áut a ľudí, no nikto nezastavil…až sa po dlhých hodinách našli dobrí ľudia a Gerry sa z nich nesmierne tešil. Veď predsa je to ešte len šteniatko, ktoré sa teší z každého napriek tomu čo si prežil. 🙂 Gerryho dostal jeho pôvodný majiteľ do tohoto stavu. Neliečený demodex, nepríjemný pocit a život. To postretlo nášho miláčika. No veríme, že už ho čaká len a len to pekné.

Pozrieť detail

Arty

pes, nar. apríl 2016, cca 30 cm dátum prijatia: október 2018

ARTY sa narodil pod šťastne-nešťastnou hviezdou. Nevieme odkiaľ presne pochádzal, jeho rodina si ho osvojila ako šteniatko. Napokon skončil v útulku. Ako? V jeden deň prišli pred útulok dve ženy so psíkom. A začalo to, že našli psíka, nemôžu si ho nechať lebo šteká a blablabla. Pozeráme na nich, pozeráme na psa…to je váš pes, neklamte mi. A začalo…áno klamali sme, sme zúfale, chcú nás vyhodiť z bytu, lebo šteká. My ho vypustíme na ulicu. Po dovyhrážaní sme im my povedali svoj názor, aby si ho pamätali ešte dlho….psík za toto nemohol. Čo s ním? Skončil v útulku. Prvé dni bol smutný, ale postupne si zvykol a dnes je z neho skvelý, spokojný psík, ktorý sa stále snaží zrobiť inú neplechu. 😀 Arty je božský

Pozrieť detail

Turbo

pes, nar. cca júl 2017, cca 40 cm, dátum prijatia: júl 2018

Turbo sa našiel po záplavách v Starej Lesnej. Voda ho vzala niekoľko metrov až sa mu podarilo dostať von. Tam pri ceste čakal a čakal na niekoho, kto mu pomôže. Na hlave mal špinavý golier a na nohe dlahu. Vyzerala veru zvláštne. Na vet.klinike sa zistilo, že ju má zrobenú “podomácky”. Vážna zlomenina nožičky a niekto mu tam strčil drievko a zaviazal. Namiesto vet. starostlivosti musel pretrieť takúto bolesť. Ak si človek zlomí nohu, ihneď uteká k lekárovi, dostane lieky na bolesť, je o neho postarané. Ale pes? Ten na to nemá právo? Liečba Turba bola veľmi nákladná a veľmi zdĺhavá. Konečne je fit a plný chuti do života.Teraz hľadá svoj skutočný a milujúci domov.

Pozrieť detail

Milo

pes, nar. cca august 2014, cca 30 cm dátum prijatia: august 2018

Roztomilý a večne usmievavý Milo sa našiel potulovať v obci Hôrka. Nevieme aký príbeh mal, či ho niekto vyhodil alebo sa odtrhol z reťaze, no dúfame, že teraz už prežije len krásne chvíle a nájde milujúci domov.

Pozrieť detail
12