Adopcia

Všetky naše zvieratká, ktoré už prešli karanténou nájdete v sekcii HĽADÁM DOMOV.

 • Pokiaľ sa Vám zapáčil niektorý náš psík či mačička, kontaktujte nás ideálne prostredníctvom Facebook správy alebo mailu: info@cestazadomovom.sk, kde Vám po prejave záujmu, zašleme dotazník pre predstavu o Vami ponúkanom domove pre nášho zverenca.
  Vyplnenie dotazníka je len prvý kontakt v adopčnom procese. Adopčný proces nie je jednodňová záležitosť, ale môže trvať aj niekoľko dní či týždňov. Prosíme vás hlavne o strpenie. Na správy reagujeme v rámci nášho voľného času, ktorého je málo.
 • Ak sa chcete prísť na zvieratko osobne pozrieť, je potrebné sa dopredu dohodnúť na danom dni a čase. Zvieratá, ktoré ešte neprešli karanténou v ponuke na adopciu nenájdete a preto ich nie je ani možné adoptovať, pokiaľ sa ich karanténna doba neskončí (kým neprejdú všetkými vet. úkonmi).
 • Taktiež zvieratá nikdy dopredu nerezervujeme. Pokiaľ u našich zverencov v albumoch nájdete „rezerve“, sú to zvieratá ktoré už čakajú na príchod nového majiteľa alebo sú už v nových domovoch. Nerobíme ani žiadne prevozy. Pre svojho nového člena rodiny si treba prísť samozrejme osobne.
 • Ak je Vaša prvá otázka či Vám psíka dovezieme alebo „aká je cena“, na takéto správy ani nereagujeme. Naše zvieratá nie sú tovar na objednávku.
 • Po úspešnom adopčnom procese si zvieratko v útulku môže adoptovať len dospelá osoba. Po psíka či mačičku si treba prísť osobne. Treba si priniesť vlastné popruhy, vodítko, v prípade mačičky prepravku. Taktiež je potrebné si na cestu autom zabezpečiť psí pas alebo klietku.
 • Priamo pri adopcii sa podpisuje adopčná zmluva, ktorú Vám pred adopciou zasielame na prečítanie. V prípade adopcie šteniatka/mačiatka sa podpisuje predadopčná zmluva. Symbolicky adopčný príspevok sa uhradzuje na účet združenia.
 • Snažíme sa, aby všetky naše zvieratá od nás odišli do domovov zdravé a socializované. O našich zvieratách sa novým záujemcom snažíme vždy povedať všetky informácie, ktoré v útulku registrujeme. Často ide o zvieratá zanedbané, týrané, psychicky zlomené, ktoré sa snažíme dať dokopy. Preto je pre nás výber správneho domova prioritou.
 • Sme si vedomí, že všetky naše podmienky nemusia byť pre niekoho akceptovateľné. Preto prosíme, aby ste sa nehnevali na to, že sme vo výbere prísni, alebo že adopcia trvá dlhšie ako ste si predstavovali. Môžete sa obrátiť aj na iný útulok, kde Vám dané podmienky budú viac vyhovovať. Zvierat bez domova je na Slovensku veľmi veľa a každé si zaslúži milujúci domov.
 • V prípade akýchkoľvek problémov so zvieratkom sa na nás môžete vždy obrátiť. Naše zvieratá sa nesmú posúvať po adopcii tretím osobám. Vždy chceme ostať s novými majiteľmi v kontakte a tešia nás pravidelné informácie o Vašom spolunažívaní.
 • Adopciou sa náš záujem o nášho zverenca nekončí.

 

Cesta za domovom