Fenky

Čiva

fenka, nar. cca máj 2019, cca 3kg, dátum prijatia: október 2020

Čiva sa našla potulovať na prekvapenie centrom mesta a nie v lese ako sa na pravú veveričku patrí. Osud jej nedoprial pekný štart do života. Zrejme týraná, veľmi citlivá na každý dotyk. Piští vkuse keď sa jej niečo nepozdáva. Trauma sa pomaly odbúrava v priamej úmere s našou stratou sluchu.
Čiva je neskutočná. “Bang” 💣 vám spraví na privolanie, oslovenie, pri mojkaní, braní na ruky, aj celú noc vám takto spať bude. Má hygienické návyky a šteká ako veľká pani. 🤨
Nehľadá domov v kabelke ani “kolečka” okolo bytovky. Čiva hľadá normálnu rodinu, ktorá vie že je pes. 🐶 Aj srny v lese sa boja tejto veverky. 🙂

Pozrieť detail

Havanna

fenka, nar. cca apríl 2020, dátum prijatia: október 202

Nežnučká Havanna k nám prišla spolu s maminou Banannou. 🙂
Obe slečny sa vyše týždňa túlali po Hozelci a Švábovciach. Celé zabĺšené, vyplašené, nevedeli kam patria. Pomoc našli pri jednej milej rodine, ktorá ich kŕmila a získala si ich dôveru. A tak maličké slečny dostali svoju druhú šancu.

Pozrieť detail

Kiwi

fenka, nar. cca október 2019, dátum prijatia: október 2020

Rozkošná KIWI k nám prišla z obce Jamník, kde ju niekto vyhodil z auta. Niekoľko dní sa túlala a hľadala pomoc. 🙁
Kiwinka je už v bezpečí a čaká na milujúcu rodinku.

Pozrieť detail

Naomi

fena, nar. cca apríl 2019, dátum prijatia: august 2020

Nádherné medvedia Naomi k nám prišla z okolia Vranova. Jej rodina ju tam vyhodila, Naomi sa napokon ocitla vo veľmi zlej karanténnej stanici, kde sa majú zvieratá veľmi zle. No vďaka záujmu ľudí, ktorí ju našli sa vyhla zlému osudu a dostala sa k nám, kde dostala ďalšiu šancu a veríme, že čoskoro svoj milujúci domov.

Pozrieť detail

Lily

fenka, nar. cca november 2019, dátum prijatia: august 2020

LILY, alias Líštička, je dokonalá psia dáma. Po prvotnom strachu, keď človeku začne dôverovať, veľmi miluje škrabkanie. Úplne sa oddá a vychutnáva si mojkanie. Strach je stále veľký, dôveru si v nej človek vybuduje postupne. Chce to len čas, veľa, veľa, naozaj veľa trpezlivosti a hlavne lásku. Najideálnejší domov je k druhému psíkovi, od ktorého by mohla “odkukávať” všetko čo sa má učiť o svete. 🙂

Pozrieť detail

Robin

fenka, nar. cca november 2019, dátum prijatia: august 2020

ROBIN, alias Zorka, je dokonalá psia dáma. Po prvotnom strachu, keď človeku začne dôverovať, veľmi miluje škrabkanie. Úplne sa oddá a vychutnáva si mojkanie. Strach je stále veľký, dôveru si v nej človek vybuduje postupne. Chce to len čas, veľa, veľa, naozaj veľa trpezlivosti a hlavne lásku. Najideálnejší domov je k druhému psíkovi, od ktorého by mohla “odkukávať” všetko čo sa má učiť o svete. 🙂

Pozrieť detail

Luna

fenka, nar. cca august 2019, dátum prijatia: august 2020

Luna a Neville sa k nám dostali od pani zo sociálne slabších pomerov, kedy ich už nevládala uživiť. Myslíme, že to bolo pre nich veľmi dobré a teraz dostali druhú šancu na lepší život.

Pozrieť detail

Dora

fenka, nar. cca november 2016, dátum prijatia: máj 2020

DORKA má za sebou smutný príbeh. Vzali sme ju zo zlých podmienok aj s jej 6 šteniatkami. Dorka žila zavretá v koterci bez vody a jedlo. To dostávala len občas, keď si niekto spomenul. Keď sme ju odtiaľ vzali, nevedela sa v útulku dopiť. 🙁 A to musela ešte kojiť svoje malé bábätka. Dorka k nám prišla nesmierne vychudnutá, bolo jej vidno každé rebro. Kým mala pri sebe šteniatka, nedokázala stále pribrať. Teraz nám už krásavica pomaly, spokojne priberá. Statočná bojovnica, úžasná Dorka dostala druhú šancu na život. Pomôžeš jej v jej ceste za domovom?

Pozrieť detail

Deniska

fenka, nar.cca marec 2012, , dátum prijatia: júl 2020

Príbeh Denisky je veľmi smutný. Za posledné roky si prežila nesmierne veľa bolesti. To na nej zanechalo obrovské stopy a veľmi pomaly v nej človek vybuduje dôveru. Napriek tomu vieme, že to nie je nemožné, že je to len dlhšia cesta a aj Deniska bude raz šťastne vrtieť chvostíkom. Deniska za 8 rokov zažila len veľa strachu. Prežije druhú polovicu života milovaná a chcená alebo nikdy nenájde skutočnú rodinu? Veríme, že sa medzi Vami nájde niekto, komu nad ňou srdiečko podskočí.

Pozrieť detail

Zelda REZERVE

fenka, nar. cca február 2016, dátum prijatia: jún 2020

Zelda žila min. rok na ulici. Táto fenočka sa údajne rok potulovala po meste Svit. Ľuďom nedôverovala, nedala sa ani pohladiť. Keď sme sa o nej dozvedeli od jednej pani, ktorej nebola ukradnutá, podarilo sa ju do týždňa chytiť do odchytovej klietky. A vtedy začala jej cesta za domovom. Začali sme si postupne získavať jej priazeň. Zelda nám nedovolila na seba siahnuť, bála sa a oháňala okolo seba. Po pár dňoch ale svoju “bublinu” dala preč a začali sme sa pomaly zbližovať. Dnes je už zo Zeldy veselý a úžasný psík, ktorý potrebuje už len nájsť svoju dokonalú rodinu.

Pozrieť detail
12