Fenky

Buba

fenka, nar. cca január 2021, cca 57cm, cca 30kg

Tak táto nádherná, veľká kopa lásky priniesla do útulku veľa radosti. 🙂 Kto a prečo ju vyhodil netušíme, ale ten kto ju získa, bude najšťastnejší človek. Našla sa potulovať niekoľko dní pri vlakovej zastávke. Myslíme si, že je z osady, odkiaľ nasledovala svojho pána, ten nastúpil na vlak a ona sa ocitla sama na neznámom mieste. Nech to bolo už akokoľvek, teraz je už v lepšom a hľadá ten najlepší domov na svete.

Pozrieť detail

Luna

fenka, nar. cca august 2019

LUNA k nám prvýkrát prišla v roku 2020. Bola zachránená aj s Nevillom z hrôzostrašného domu, odkiaľ sme posledne odobrali „Irisky“. Od šteniatka poznala len strach a ubližovanie. U nás konečne spoznala, že nie každý je zlý, že sa nemusí báť každého dňa. Napokon našla aj svoj domov. No po roku a pol hľadá Lunka domov opäť. A my veľmi dúfame, že už trvalý a ten najdokonalejší pre ňu.

Pozrieť detail

Hedviga

fenka, nar. cca september 2014, dátum prijatia: október 2022

Hedviga a Prašivec sa našli vyhodení v neďalekej obci. Niekoľko týždňov sa tam potulovali, Hedviga aj porodila šteniatka. 🙁 Začali prekážať a hrozilo im to najhoršie. Zachránili sme ich, dali im druhú šancu a teraz dúfame, že nájdu aj ten najlepší domov.

Pozrieť detail

Ginny

fenka, nar. cca február 2018, dátum prijatia: júl 2022

Roztomilá Giny (u nás Kuna) bola zachránená pred 2 rokmi z osady. Žila v naozaj hrozných podmienkach, veľmi sa bála a už v lepšie neverila. Našťastie sa dostala k nám a dokonca na domov dlho ani nečakala. No bohužiaľ sa z neho tešila len niekoľko mesiacov. A opäť je bez domova. 🙁 Veríme, že už tentokrát nájde rodinu, ktorá ju nesklame a dá jej milujúci domov navždy.

Pozrieť detail

Namíbia

fenka, nar cca január 2021, dátum prijatia po druhé: apríl 2022

Táto nádherná fenočka je naša sladká Namíbia. Šteniatko, ktoré sme pred rokom aj s jej maminou a súrodencami zachránili z osady. Všetci našli domov, vrátane Namíbie, o ktorú bol vtedy najväčší záujem. Ako každý dobrý útulok aj my sa snažíme dať zvieratká do najlepších rúk po prísnom výbere. A ako každému aj nám sa môže stať, že niekedy ani netušíme, že sa ľudia po nejako čase zmenia a ich sľuby sú fuč. A tak to bolo aj pri Nami. Bohužiaľ po roku je maličká naspäť a tak teraz hľadá opäť domov. Druhý, ten najlepší, kde ju už nikdy nikto takto nezradí.

Pozrieť detail

Berta

fenka, nar. cca február 2020, dátum prijatia: marec 2022

Táto rozkošná fenočka sa našla vyhodená pri osade v Hranovnici. Nevyzerala, že tam patrí. Skôr ju tam jej majiteľ vyhodil z auta, „nech sa zaradí k ostatným“. Bertička však nechcela ísť do osady a tak hľadala pomoc po dedine. Napokon ju našla a teraz čaká na lepší domov u nás.

Pozrieť detail

Fauna

fenka, nar. cca február 2019, dátum prijatia: február 2022

Dve nádherné psie slečny Fauna a Flóra k nám prišli z osady. Napriek tomu poriadne vypapkané, veselé a spoločenské. 🙂 Sme radi, že teraz môžu u nás čakať na ten najlepší domov na svete.

Pozrieť detail

Amara

AMARA, fenka, nar. cca máj 2020, dátum prijatia: máj 2021

Amaru niekto vyhodil v Spišskom Štiavniku z auta rovno pri osade. Stratená, nechápala čo sa deje a kam sa ma ukryť. Túlala sa po obci. Doplatila na dôveru, napadli ju psy a dohrýzli labku. Hneď potom, pre jej dôverčivosť a lásku voči ľuďom, si ju „osedlali“ miestne deti a jazdili na nej ako na koni. 🙁 Chúďatko Amarka, tak veľmi chcela pomoc od ľudí.
Našťastie sa dostala k nám a už je zdravá a v poriadku. Užíva si svoj život naplno a čaká na dokonalú rodinu.

Pozrieť detail

Lujzka

fenka, nar. cca máj 2017, dátum prijatia: júl 2018,

Nádherná Lujzka je fenočka z rómskej osady v Hranovnici. Vzali sme ju dotiaľ spolu s jej 8 šteniatkami, ktorým sa tam vyhrážali smrťou susedia „majiteľky“,, ktorej na záhrade porodila. V nádeji o ich záchranu oslovila nás. Všetkých 9 psíkov putovalo do našej opatery a dúfame, že teraz nájdu Lujzka a aj jej drobce milujúce domovy.

Pozrieť detail