Fenky

Maša

fenka, nar. cca apríl 2018, dátum prijatia: apríl 2019

Maličká, usmievavá rozkošnica MÁŠA sa našla aj so svojimi 3 šteniatkami v obci Gerlachov. Niekto ich hneď na začiatku obce vyložil z auta a odišiel. Celý deň aj s detičkami čakala na mieste. Verila v človeka, ktorého milovala, že sa vráti. 🙁 No nestalo sa. Máša teraz dostala druhú šancu. Šancu nájsť lepší a milujúci domov, kde ju už nevyhodia ako kus odpadu.

Pozrieť detail

Soňa

fenka, nar. cca február 2017, dátum prijatia: február 2019

Sonička. 🙂 Naša krásna Sonička. 🙂 Prišla k nám z obce Kravany pri Sečovciach. Zomrel jej majiteľ a ona ostala na záhrade sama.

Pozrieť detail

Glória

fena,nar.cca júl 2017, dátum prijatia: január 2019

Prekrásna GLÓRIA je ďalšia osadníčka, ktorá sa k nám doslova sama nasťahovala. 😁 Deň po tom ako k nám prišli jej dvaja kamoši, prišla Glória pred útulok a začala skákať po plote a štekať “puste ma dnu”. Chceli sme či nechceli, museli sme ju pustiť. Ktorý pes tak prosí, aby sme ho vzali do útulku?😁 Glória je psík, ktorý hneď zapadne do každej domácnosti.

Pozrieť detail

Bella

fenka, nar. cca. január 2017, cca 38 cm,

Belka sa našla ešte v lete vyhodená na smetisku so svojim šteniatkom. Slečna, ktorá ich našla sa rozhodla Belku si nechať a nám dala šteniatko, ktorému sme našli skvelý domov. Bohužiaľ po pár mesiacoch táto slečna vyhodila aj Belu, že si ju máme brať. O to bolo smutnejšie zistenie, že slečna dala ešte k tomu Belku aj nakryť (napriek ponúknutej kastrácií z našej strany) a po pár dňoch sa nám v útulku narodili 2 malé šteniatka. Úplná nezodpovednosť a ľahostajnosť k živému zvieratku. Zachránená fenka, ktorá bola opäť nakrytá, ktorá bola vyhodená do útulku, ktorý sa o nich stará a hradí všetky náklady, kvôli jednej bezcitnej slečne. Napriek všetkému sme maličké s Bellkou vychovali.

Pozrieť detail

Samantha

fenka, nar. cca marec 2018, dátum prijatia: október 2018,

Táto nádherná fenočka SAMANTHA sa našla v obci Švábovce. Ležala niekoľko hodín za zastávkou a nikto jej nepomohol. Po zrážke s autom utrpela naozaj nepeknú zlomeninu. Viac ako mesiac sa dávala do poriadku. Teraz je z nej krásna slečna, ktorá čaká na tu správnu rodinku.

Pozrieť detail

Charlotte

fenka, cca 8-10 rokov, dátum prijatia: október 2018

Charlottka sa našla vyhodená v obci Hôrka. Niekto ju tam vysadil z auta a odišiel. 🙁 Za svoju celoživotnú lásku svojmu pánovi si toto zaslúžila. 🙁 Charlottka je slniečko. 🙂 Je to nesmierne milunká psia dáma. Ju sa nedá nemilovať.

Pozrieť detail

Mia

fenka, nar. cca máj 2015, cca 35 cm, dátum prijatia: september 2018

Pôvodne mali Mia a Dafné spoločný album hľadajúci spoločný domov. Tá nádej na domov je však strašne malá, skúsime to po samom. Možno sa na nich usmeje väčšie šťastie. Dafné (mamina) a Mia (dcéra) žili život dedinských psíkov v obci neďaleko Trebišova. Dvor, malá ohrádka, niekedy prechádzky po záhrade, k jedlu zvyšky zo stola. Realita Slovenska, ktorá ešte stále pretrváva. Žili u staršej pani, ktorá keď zomrela, manžel už o fenky nemal záujem a blízka rodina sa snažila im pomôcť. Tak sa ocitli u nás. A my sme z nich ostali očarení.

Pozrieť detail

Dafné

fenka, nar.cca máj 2011, cca 35 cm, dátum prijatia: september 2018,

Pôvodne mali Dafné a Mia spoločný album hľadajúci spoločný domov. Tá nádej na domov je však strašne malá, skúsime to po samom. Možno sa na nich usmeje väčšie šťastie. Dafné (mamina) a Mia (dcéra) žili život dedinských psíkov v obci neďaleko Trebišova. Dvor, malá ohrádka, niekedy prechádzky po záhrade, k jedlu zvyšky zo stola. Realita Slovenska, ktorá ešte stále pretrváva. Žili u staršej pani, ktorá keď zomrela, manžel už o fenky nemal záujem a blízka rodina sa snažila im pomôcť. Tak sa ocitli u nás. A my sme z nich ostali očarení.

Pozrieť detail

Sheela

fenka, nar. cca september 2015, cca 40 cm, dátum prijatia: september 2018

Táto rozkošná, “chcelo to byť bígl”, fenočka sa našla potulovať pri Autonove v Poprade. Nevieme je osud, nevieme čo sa stalo, no nikto sa za celý čas neprihlásil, žeby mu chýbala. Tak sa z nej stal tiež útulkáč čakajúci na niečo lepšie. Podarí sa Sheele nájsť novú rodinu?

Pozrieť detail

Snehulienka

fenka, nar. cca jún 2018, dátum prijatia: júl 2018

Neskutočne rozkošní, doslova na spapanie, to sú naši 8mi súrodenci zachránení z osady v Hranovnici. 8 šteniatok sa narodilo fenočke Luzjke, ktorá ich porodila na jednom dvore. Ako začali malinké vyliezať, vadili miestnym a rozhodli sa ich zbaviť. Chceli ich dať na mäso do Krompách. Našťastie sa dostali v hodine dvanástej do bezpečia a teraz 8 súrodencov Snehulienka, Dudroš, Kýblik, Vedko, Spachtoš, Šťastko, Hapčí, Plaško hľadajú ten najnajnajnajlepší domov.

Pozrieť detail
12