STOP STAV

V útulku vyhlasujeme stop stav príjmu zvierat, kým sa nepohnú adopcie.

Počnúc dnešným dňom (01.08.2022) máme v útulku STOP STAV príjmu zvierat. Situácia je veľmi vážna, zvierat na ulici neustále pribúda a útulky sú vo veľmi zlej situácií. Žiadne adopcie, len neustále prosby o pomoc. Aj my sme už presiahli svoje kapacity. Nie sme nafukovací a kým sa adopcie nepohnú 🙁 nemáme kam psíkov dať a ani sa nemá kto o ne starať. Záujem o dobrovoľníctvo klesá a my už nevládzeme.

 • Až do odvolania, neprijímame žiadnych psíkov. Ak nájdete vyhodeného psíka, vieme ho len nahodiť na hľadanie domova/dočasky alebo Vám prezdieľať príspevok.
 • Neprijímame žiadne mačatá. V útulku nemáme žiaden priestor ani možnosti na príjem mačiat. Kým nezačnú ľudia kastrovať svoje mačky, situácia sa nezmení.
 • Neprijímame ani žiadne dospelé mačičky. Taktiež Vám môžeme len prezdieľať na stránke príspevok, ak nejakú nájdete.
 • Pomôžeme s kastráciami. Ak kŕmite pouličné mačičky vo Vašom okolí, pomôžeme s ich kastráciou na našej zmluvnej klinike. Stačí nám len napísať správu a dohodneme sa. Vieme zapožičať aj odchytovú klietku, pokiaľ sa Vám nedajú chytiť.
 • Pomôžete nám zdieľaním albumov našich psíkov a mačičiek. Aby sa dostali do čo najväčšieho povedomia a dostali šancu na adopciu.
  Pozrieť si psíkov a mačičky na adopciu priamo v útulku sa dá len po predchádzajúcej dohode cez internet (konkrétny deň a čas). Všetkých psíkov a mačičky na adopciu nájdete na www.cestazadomovom.sk.
 • Pomôžete venčením v útulku ale aj priamo dobrovoľníctvom. Čas s nimi je ten najkrajší. Pomôž dobrej veci, venuj im svoj voľný čas a odmenou ti bude ich nesmierna vďaka.
 • Materiálna pomoc. Pri momentálnom vysokom počte zvierat sa nám rýchlo míňa krmivo. Granulky (Alleva, ND Farmina, Ontario, Brit Care, Carneelove, Bodreek, Lara Nature, Eminent), konzervy (akékoľvek s vysokým obsahom mäsa), piškótky/maškrty, čistiace prostriedky (Sanytol, Savo bez chlóru, Ajax,…).
  Pomoc môžete priniesť priamo do nášho útulku vo Švábovciach, nechať v SuperZoo Poprad boxe, v Poprade vo Vet. klinike Tatryvet, v SNV vo Vet. ambulancii Vet Care, v Kežmarku v Psom salóne LaBka.
  Ak si nie ste istí či Váš dar využijeme alebo skŕmime, napíšte nám správu.
 • Finančná pomoc:

  SK:
  č.ú.: 5063930988/0900
  IBAN: SK0509000000005063930988 SWIFT: GIBASKBX

  CZ:
  č.ú.: 2600907473/2010

  Paypal: info@cestazadomovom.sk

  Ďakujeme všetkým čo pri nás stále stoja a pomáhajú nám. Tým čo chápu našu neľahkú situáciu a ako je pre nás ťažké pristúpiť k tomuto kroku, ďakujeme za pochopenie. Naozaj sme sa snažili do poslednej chvíle. No čas a neochota pomoci nás stopla.

  Naša práca pokračuje. V útulku máme desiatky zvierat, o ktoré sa treba starať a je to veľmi náročné. Hlavne preto, že sa snažíme aby boli u nás čo najšťastnejšie a najspokojnejšie. Pre nás útulok neznamená väzenie, kde čakajú na niečo lepšie. Ale miesto na ich ceste za domovom, kde sa cítia dobre a bezpečne.

  Prosíme Vás o pomoc. Prosíme tak veľmi. Nechceme, byť na to sami. Ďakujeme.