Psy

Kevin

pes, nar. marec 2018, cca 35 cm, dátum prijatia: december 2018

Rozkošný yorko-bradačo-niečo-sniečimprešlookolo… KEVIN je to najsladšie psíča. 🙂 Kevin sa našiel vyhodený v jednej obci. 4 dni prespával pred jednym domom. Tento maličký psík sa triasol a spal celú noc v mrazoch. Po príchode k nám sa zistilo, že má čip. Majiteľka sa tvárila, že o ničom nevie, že ho len na sviatky niekomu dala. Na otázku či si ho vezme už reagovala všelijako a na správu, čo s Kevinom nijako…Jednoducho je jasné, že ona ho vyhodila. 🙁 🙁 🙁 V najväčších mrazoch bytového psíka vonku. Pritom je to tak dobrý a sladký havinko.

Pozrieť detail

Coudy

pes, nar. cca marec 2018, dátum prijatia: november 2018

COUĎAK :). Krásny chlpáč, ktorý však nemal ľahký štart do života. Našiel sa na jednom družstve. Zrejme ho tam niekto vyhodil. No šťastie tam nenašiel, družstevníci sa rozhodli, že ho obesia ak do večera nezmizne. To je Slovensko, to je náš cit k živým tvorom. Coudy je skvelý psík.

Pozrieť detail

Gerry

pes, nar cca. marec 2018, dátum prijatia: október 2018,

Gerry je zlatíčko, ktoré vám prinesie do života neskutočne veľa lásky a zábavy. Potrebuje len dostať šancu. Našiel sa potulovať po ceste neďaleko Vernára. Vraj tam bol uviazaný o strom a podarilo sa mu oslobodiť. Okolo prešlo veľa áut a ľudí, no nikto nezastavil…až sa po dlhých hodinách našli dobrí ľudia a Gerry sa z nich nesmierne tešil. Veď predsa je to ešte len šteniatko, ktoré sa teší z každého napriek tomu čo si prežil. 🙂 Gerryho dostal jeho pôvodný majiteľ do tohoto stavu. Neliečený demodex, nepríjemný pocit a život. To postretlo nášho miláčika. No veríme, že už ho čaká len a len to pekné.

Pozrieť detail

Arty

pes, nar. apríl 2016, cca 30 cm dátum prijatia: október 2018

ARTY sa narodil pod šťastne-nešťastnou hviezdou. Nevieme odkiaľ presne pochádzal, jeho rodina si ho osvojila ako šteniatko. Napokon skončil v útulku. Ako? V jeden deň prišli pred útulok dve ženy so psíkom. A začalo to, že našli psíka, nemôžu si ho nechať lebo šteká a blablabla. Pozeráme na nich, pozeráme na psa…to je váš pes, neklamte mi. A začalo…áno klamali sme, sme zúfale, chcú nás vyhodiť z bytu, lebo šteká. My ho vypustíme na ulicu. Po dovyhrážaní sme im my povedali svoj názor, aby si ho pamätali ešte dlho….psík za toto nemohol. Čo s ním? Skončil v útulku. Prvé dni bol smutný, ale postupne si zvykol a dnes je z neho skvelý, spokojný psík, ktorý sa stále snaží zrobiť inú neplechu. 😀 Arty je božský

Pozrieť detail

Franky

pes, nar. cca júl 2017, cca 40 cm, dátum prijatia: august 2018

CHYBNÝ TOVAR, S UPLATNENOU REKLAMÁCIOU. Ako to myslíme? Presne tak ako sme napísali. Franky sa vrátil z adopcie, o ktorej sme si mysleli, že je pre neho to najlepšie. Rodina čo si ho vzala sa venuje psím športom, no niekedy je menej viac a v prvom rade treba pozerať na zviera nie na seba. Bohužiaľ ich fyzioterapeutka povedala, že Franky má zle patelly a tak športovať nemôže. A ako povedali…oni nechcú domáceho maznáčika…oni chcú športovca…a teda Frankyho už nechcú. A tak sa tento nešťastník ocitol opäť nechcený a bez domova. Pre nás nie je Franky len kus veci, hľadáme mu teda rodinu, ktorá ho bude brať ako domáceho miláčika a nie ako chybný tovar.

Pozrieť detail

Turbo

pes, nar. cca júl 2017, cca 40 cm, dátum prijatia: júl 2018

Turbo má za sebou zvláštny príbeh. Našiel sa po záplavách v Starej Lesnej. Voda ho vzala niekoľko metrov až sa mu podarilo dostať von. Tam pri ceste čakal a čakal na niekoho, kto mu pomôže. Na hlave mal špinavý golier a na nohe dlahu. Vyzerala veru zvláštne. Na vet.klinike sa zistilo, že ju má zrobenú „podomácky“. Vážna zlomenina nožičky a niekto mu tam strčil drievko a zaviazal. Namiesto vet. starostlivosti musel pretrieť takúto bolesť. Ak si človek zlomí nohu, ihneď uteká k lekárovi, dostane lieky na bolesť, je o neho postarané. Ale pes? Ten na to nemá právo? Liečba Turba bola veľmi nákladná a veľmi zdĺhavá. Konečne je fit a plný chuti do života.Teraz hľadá svoj skutočný a milujúci domov.

Pozrieť detail

Agar

pes, nar. cca máj 2016, dátum prijatia: september 2018, mix amstaff

Prekrásny výzorom a prekrásny srdcom. Taký je náš AGAR. Dva roky spolu s fenočkou NELOU žili v hrozných podmienkach. Týraní hladom, smädom, nevenčením. Striedavo zatvorení jeden v koterci a druhý v tmavej pivnici plnej odpadu, bez prístupu slnka. Bitky boli asi na stálom poriadku. Báli sa aj pohladenia. 🙁 Čakali, že príde úder. Napriek tomu čo si všetko prežili sú z nich úžasné psy, ktoré si zaslúžia byť konečne šťastné. Za pomoci RVPS a štátnej polície boli obaja odobratí z nevyhovujúcich podmienok. Teraz už len nájsť milujúci domov.

Pozrieť detail

Milo

pes, nar. cca august 2014, cca 30 cm dátum prijatia: august 2018

Roztomilý a večne usmievavý Milo sa našiel potulovať v obci Hôrka. Nevieme aký príbeh mal, či ho niekto vyhodil alebo sa odtrhol z reťaze, no dúfame, že teraz už prežije len krásne chvíle a nájde milujúci domov.

Pozrieť detail

Maxík

pes, nar. cca august 2015, cca 38 cm, dátum prijatia: august 2018

Pred 2 rokmi sa našiel vyhodený v jednej dedine s obmotaným káblom okolo krku. Našťastie všetko vyzeralo super a ujal sa ho jeden pán. Nevieme prečo tak dobrý psík má v živote toľko nešťastia, ale po pár mesiacoch sa jeho nový pán vyhrážal s odstrelením Maxíka. Nemáme slov na túto realitu na Slovensku, no veríme, že už teraz nájde dokonalý domov a už neprežije toľko utrpenia.

Pozrieť detail

Miško

pes, nar. júl 2017, cca 48 cm, dátum prijatia: apríl 2018

Volám sa Mišo, mám 9 mesiacov a už som tu nemal byť, už som mal byť za dúhovým mostom. Dnes ma moja rodina vzala von, šli sme k pánovi doktorovi. Veľa sa rozprávali a napokon ma tam nechali a odišli. Nevedel som prečo, čo som spravil? 😞 Prišla po mňa nová teta a ujo, boli ku mne dobrí. Vraveli, že si toto nezaslúžim. Vraj som nevychovaný a preto ma tu moja rodina doniesla utratiť. 😢 Štekám na výťah a trhám doma vankúše. Nevedel som, že to je zlé, mrzí ma to, keby ma to niekto naučil a mal trpezlivosť, snažil by som sa. Som v útulku, kde si vraj zvyknem a bude dobre. Vraj mám čakať a že príde po mňa moja rodina, nová rodina, lepšia, ktorá sa mi bude venovať.

Pozrieť detail
12