Psy

Milo

pes, nar. cca august 2014, cca 30 cm dátum prijatia: august 2018

Roztomilý a večne usmievavý Milo sa našiel potulovať v obci Hôrka. Nevieme aký príbeh mal, či ho niekto vyhodil alebo sa odtrhol z reťaze, no dúfame, že teraz už prežije len krásne chvíle a nájde milujúci domov.

Pozrieť detail

Maxík

pes, nar. cca august 2015, cca 38 cm, dátum prijatia: august 2018

Pred 2 rokmi sa našiel vyhodený v jednej dedine s obmotaným káblom okolo krku. Našťastie všetko vyzeralo super a ujal sa ho jeden pán. Nevieme prečo tak dobrý psík má v živote toľko nešťastia, ale po pár mesiacoch sa jeho nový pán vyhrážal s odstrelením Maxíka. Nemáme slov na túto realitu na Slovensku, no veríme, že už teraz nájde dokonalý domov a už neprežije toľko utrpenia.

Pozrieť detail

Franky

pes, nar. cca júl 2017, cca 40 cm, dátum prijatia: august 2018

FRANKY. 🙂 Rozkošný, energický, plný chuti do života. Je smutné, že sa ho niekto zbavil a vyhodil na ulicu. Franky sa niekoľko týždňov túlal po cyklistickom chodníku v Spišskej Belej. Mesto ho neriešilo, ľudia ho aspoň kŕmili. Našťastie je už u nás, v dočasnej opatere, kde čaká na svojho milujúceho pánička. 🙂

Pozrieť detail

Cobain

pes, nar.cca jún 2017, cca 40 cm, dátum prijatia: jún 2018

Bračekov Kurta a Cobeina niekto vyhodil z auta v obci Kravany. Niekoľko dní sa potulovali a hľadali pomoc. Spolu sa ukrývali pod jedným autom v obci. Postupne nabrali dôveru k ľuďom a vyliezli von. Bračekov síce pôvodný majiteľ vyhodil ako smetie, ale veríme, že dostali aspoň šancu na niečo lepšie.

Pozrieť detail

Miško

pes, nar. júl 2017, cca 48 cm, dátum prijatia: apríl 2018

Volám sa Mišo, mám 9 mesiacov a už som tu nemal byť, už som mal byť za dúhovým mostom. Dnes ma moja rodina vzala von, šli sme k pánovi doktorovi. Veľa sa rozprávali a napokon ma tam nechali a odišli. Nevedel som prečo, čo som spravil? 😞 Prišla po mňa nová teta a ujo, boli ku mne dobrí. Vraveli, že si toto nezaslúžim. Vraj som nevychovaný a preto ma tu moja rodina doniesla utratiť. 😢 Štekám na výťah a trhám doma vankúše. Nevedel som, že to je zlé, mrzí ma to, keby ma to niekto naučil a mal trpezlivosť, snažil by som sa. Som v útulku, kde si vraj zvyknem a bude dobre. Vraj mám čakať a že príde po mňa moja rodina, nová rodina, lepšia, ktorá sa mi bude venovať.

Pozrieť detail

Chiko

pes, nar. cca január 2015, cca 38 cm, dátum prijatia: február 2018

Tak tento vždy veselo naladený fešáčik sa doslova vtrel do útulku. 😀 Chiko prišiel jedného dňa pred vchod útulku, zamotal sa ku psíkom, čo prišli z venčenia a nenápadne vošiel s nimi, že ja tu patrím. 😀 A tak sa Chiko dostal do útulku, majiteľ sa nenašiel a my predpokladáme, že je z miestnej osady vo Švábovciach. Teraz Chiko čaká v útulku na niekoho, odkiaľ už ujsť nemusí, pretože mu tam bude tak dobre. 🙂

Pozrieť detail

Preston

pes, nar. cca marec 2014, cca 35kg dátum prijatia: marec 2018

Prekrásny, statný mix vlčiaka Preston sa našiel pobehovať po diaľnici neďaleko Hybe. Po tom čo sme ho uverejnili na FB stránke, že sa určite len stratil, sme sa dozvedeli, že ho tam majiteľ vyhodil z auta. Preston za ním niekoľko metrov ešte utekal, no bohužiaľ….ostal sám. Už nikdy toho „skvelého“ majiteľa nevidel. Takto sa „riešia“ psy na Slovensku. Naložiť, vypustiť, nestarať sa. 🙁 Preston je pritom nesmierne zlatíčko.

Pozrieť detail

Toby

pes, nar. cca júl 2016, cca 40 cm dátum prijatia: február 2018,

Tak tento rozprávkový psíček sa našiel potulovať vo Veľkej Lomnici. Chodil od domu k tomu, k obchodom odkiaľ ho odkopávali. Nikde nenašiel to čo hľadal, pomoc. Napokon mal však šťastie a dobrá slečna sa ho ujala, vzala si ho k sebe, dala ho ošetriť a poprosila nás o pomoc. Pomoc pre Tobyho, miesto, kde bude môcť čakať na milujúcu rodinku.

Pozrieť detail

Loky

pes, nar. cca november 2013, cca 45 cm, dátum prijatia: november 2017

Krásny LOKY hľadá milujúci domov. Lokynka niekto vyhodil v obci Jánovce. Loky bol zrazu stratený a nevedel, kde je a prečo tu jeho pán už nie je. Veľmi sa bál, ale mal šťastie že nebol jeho osud ukradnutý jednému človeku, ktorý to videl. A tak sa Loky ocitol u nás, kde čaká na nový a lepší domov, kde mu už nik neublíži.

Pozrieť detail

Timid

pes, nar.cca október 2016, cca 50 cm, dátum prijatia: október 2017

Tento prekrásny kukučko Timidko sa našiel v osade. Veľmi tam trpel a pred všetkými sa skrýval. Timid trpel demodexom, bol odháňaný ľudmi aj psami. Skrýval sa, kde sa len dalo. Keď sme ho našli a zavolali na neho, celý čas plakal a pocikával sa. Boli sme od neho pár metrov a on sa tak bál, že sa celý čas pocikával. Timid bol nesmierne týraný. Bál sa každého pohybu, metly, palice, proste všetkého. Trvalo pár týždňov a Timid sa postupne dával do poriadku. Síce v ňom ešte niekedy strach je, Timid však pochopil, že už je dobre a konečne sa začal tešiť zo života.

Pozrieť detail