Psy

Cola

fenka, cca 7-8 rokov, dátum prijatia: august 2017

eskutočne kruto bitá osudom, neskutočne dlho prispôsobujúca sa novej zmene v živote….ale vytrvalá a úžasná. Cola svoj boj s osudom začína vyhrávať a my veríme, že len a len k tomu najlepšiemu… k novému domovu. Cola je typický prípad psa z dediny. Bol je a bude ďalší. Nikomu nechýba, ba dokonca si už možno na ňu ani jej majiteľ nespomenie. Kruto ju vyhodil pri obci Nižné Repašé pri Levoči. Nechal ju tam odišiel a Cola tam celý mesiac čakala na jednom mieste. Verne čakala na svojho pána, ktorý ju možno pohladil raz za mesiac, ktorý jej dal možno max suchý chleba a pomyje, ktorý už možno má ďalšieho, ktorý skončí ako ona. Cola skončila ako nepotrebný, doslúžený odpad na okraji cesty. Pár okolitých ľudí sa zľutovalo a nosili jej vodu a jesť. Cola k nám prišla v stave ako vidíte na fotke. Zranená, so sklonenou hlavou, zmierená s tým čo príde. Pre Colu bolo niečo úplne nové to, že ju niekto mazná, že ju hladí, že s ňou chce tráviť čas. Zvykala si na to dlhšie, ale konečne aj ona pochopila, že tu je to inak ako to bývalo doma. A my veríme, že niekto z vás jej ukáže, že vie byť ešte lepšie. Čas je drahocenný, v prípade Coly už polovica života prešla. Nedovoľme, aby tú druhú prežila bez rodiny. Nedovoľme, aby nespoznala lásku. Je to nemecký ovčiak, ktorých sú plné útulky. Ale aj ona si zaslúži šancu ako iné psy, aj ona chce byť milovaná.

Pozrieť detail

Diesel

pes, nar. cca august 2016, cca 35 cm, dátum prijatia: august 2017

Nádherný, roztomilý, strapúšik Diesel sa našiel vyhodený pri obci Spišský Štiavnik. Opäť raz a znova človek. Už ma nebaví, nemám čas, tak ho vyhodím na kraji obce z auta, však si už nejako sám poradí však? To je zmýšľanie nás ľudí…. Diesla však našli ľudia, ktorým to jedno nebolo, ktorí mu pomohli a tak dostal šancu nájsť vo svojom živote nového a lepšieho človeka.

Pozrieť detail

Sky

pes, nar. cca február 2016, dátum prijatia: august 2017

Tento nádherný biely ovčiak Sky bol vyhodený v obci Šuňava. Žobral o jedlo a hľadal si miesto, kde by mohol prespávať. To trvalo niekoľko týždňov až napokon sa nám ho podarilo chytiť a tak Sky dostal šancu na nový, lepší život.

Pozrieť detail

Acron

pes, nar cca. marec 2015

Acron doteraz nemal v živote žiadne šťastie. Veľa si toho vytrpel, už od malého šteniatka. Narodil sa v osade, kde sa musel neustále skrývať. Dostal sa však do jedného útulku, kde mal začať nový štart. Acron trpel demodexom, po svojom telíčku mal kopu chrást a vypadanú srsť. Acron sa odtiaľ adoptoval do rodiny a všetko v jeho živote malo byť už v poriadku. Bohužiaľ sa to nestalo. Osud, náhoda, pomenovať to môžeme rôzne, ale dostalo nás to k nemu doslova v poslednej chvíli. Acrona sme našli v zúboženom stave, bol zavretý v niečom „akože koterec“. Už z diaľky sa od neho šíril neskutočný zápach. A tam sme našli ustráchaného, zo strachu vrčiaceho Acrona. Telíčko bola kosť a koža, nedostával ani poriadne jesť. Po tele kopa chrást, trčiace rebrá, zápach, srsť v hroznom stave, stiahnutý chvost a strach. Acron bol hotové chodiace nešťastie. Doteraz nezažil žiadnu lásku, nezažil šťastný život, kde by bol milovaný. Teraz však je tomu koniec, teraz je Acron u nás a budeme sa zo všetkých síl snažiť, aby sa jeho človekom zničená dušička napravila.

Pozrieť detail

Dasty

pes, nar. cca január 2015, cca 40 cm

Zomrela mu majiteľka, rodina mu hľadala hneď umiestnenie. Dasty však žil určite len obyčajný dvorový život. Mal strašne veľkú tendenciu utekať a oslobodiť sa. Reťaz, málo prechádzok, málo lásky…to všetko sa mu budeme teraz snažiť vynahradiť.

Pozrieť detail

Ayko

pes, nar. cca január 2017

Rozprávkový Ayko je nechcené šteniatko, ktoré niekto prehodil do cudzieho dvora. Bol v zlom stave, bruško plné parazitov, kopa bĺch. Jeho život určite pekný predtým nebol. Teraz ho však čaká už len to pekné, tá najlepšia rodina na svete, ktorá ho nikdy neopustí. V to dúfame a veríme.

Pozrieť detail

Ozzy

pes, nar. júl 2016, cca 53 cm mix husky

Prekrásny Ozzy je psík, ktorý sa niekoľko dní túlal v obci Švábovce a vždy sa vracal do okolia nášho útulku. Napokon sa rozhodol, že tu mu bude najlepšie, tu chce ostať a tu si našiel aj psích kamarátov. Teraz hľadá tú správnu rodinku, ktorá zvládne jeho temperament.

Pozrieť detail

Tramp

pes, nar. cca jún 2010, cca 43 cm

Tramp si vo svojom doterajšom živote veľa lásky neužil. Celý život prežil na salaši, kde prežíval z dňa na deň, nikto ho nepohladil, jesť dostával len zvyšky a takto šiel deň za dňom. Nastala zmena a spolu s jeho spolutrpiteľkou Lady ho chceli z dňa na deň zabiť, vraj zlomili ovce nohu. To bola len výhovorka ako sa zbaviť psov, ako si nájsť dôvod na niečo tak ohavné. Osud však obom doprial novú šancu a teraz už len dúfame, že po svojej ceste za domovom dôjdu až do cieľa. 🙂

Pozrieť detail

Black

pes, nar. február 2008, labrador

Black ostal bez pána, bez rodiny, po všetkom čo si s nimi prežil, po všetkom čo im daroval. Stále ich miloval. A tak teraz trávi tento nádherný psík svoje dni v útulku, dúfajúc že po 9 rokoch nájde tu správnu rodinu, ktorá mu už nikdy takto neublíži.

Pozrieť detail

Wati

pes, nar. jún 2013, cca 50 cm

Wati je roztomilý a vždy veselo naladený psík, ktorý sa k nám dostal v poslednej chvíli, zachránený pred tým najhorším. Watiho chceli odstreliť a tak sme museli konať rýchlo. Podarilo sa ho zachrániť a teraz čaká možno práve na Vás. 🙂

Pozrieť detail