Psy

Chucky

pes, nar. cca marec 2017, cca.30 cm, dátum prijatia: december 2017

Toto rozkošné bradáčo-jazvečiko-yorkširo-niečo psíča sa našlo pobehovať a hľadať pomoc od ľudí v obci Švábovce. Malinké zlatíčko celý deň chodilo od domu k domu. Nik mu nepomohol, až si našiel cestu k nám. Malinký Chucky sa pravdepodobne utrhol z lanka, ktoré mal ešte na krku. Srsť bola dredatá a smradľavá. Tak veríme, že u nás Chucky dostane šancu na niečo lepšie a nájde svoj milovaný domov.

Pozrieť detail

Loky

pes, nar. cca november 2013, cca 45 cm, dátum prijatia: november 2017

Krásny LOKY hľadá milujúci domov. Lokynka niekto vyhodil v obci Jánovce. Loky bol zrazu stratený a nevedel, kde je a prečo tu jeho pán už nie je. Veľmi sa bál, ale mal šťastie že nebol jeho osud ukradnutý jednému človeku, ktorý to videl. A tak sa Loky ocitol u nás, kde čaká na nový a lepší domov, kde mu už nik neublíži.

Pozrieť detail

Timid

pes, nar.cca október 2016, cca 50 cm, dátum prijatia: október 2017

Tento prekrásny kukučko Timidko sa našiel v osade. Veľmi tam trpel a pred všetkými sa skrýval. Timid trpel demodexom, bol odháňaný ľudmi aj psami. Skrýval sa, kde sa len dalo. Keď sme ho našli a zavolali na neho, celý čas plakal a pocikával sa. Boli sme od neho pár metrov a on sa tak bál, že sa celý čas pocikával. Timid bol nesmierne týraný. Bál sa každého pohybu, metly, palice, proste všetkého. Trvalo pár týždňov a Timid sa postupne dával do poriadku. Síce v ňom ešte niekedy strach je, Timid však pochopil, že už je dobre a konečne sa začal tešiť zo života.

Pozrieť detail

Edison

pes, nar. cca október 2016, cca 30 cm, dátum prijatia: október 2017

Edison má smutný príbeh. Našiel sa v obci Važec priviazaný o elektrický stĺp. Bol tam tak silno uviazaný, že si nedokázal ani ľahnúť. A tak jediné čo mu ostalo bolo prosiť…prosiť ľudí okolo o pomoc. Teraz je už Edison v našom útulku, kde čaká na milujúci domov.

Pozrieť detail

Sany

pes, nar. marec 2010, cca 50cm, dátum prijatia: september 2017

Kto je Sany? Sany je dokonalosť. Je to tak dobrý psík, žeby sme tu o ňom písali hodiny. Bohužiaľ aj on sa vo svojom veku dostal do smutného stavu, kedy rodina musela pre ťažkú rodinnú situáciu konať rýchlo a jedinou jeho záchranou bol útulok. A tak je tu Sany s nami a čaká na niekoho, kto mu dá šancu a on za odmenu urobí krajší život vám.

Pozrieť detail

Scooby

pes, nar. január 2016, cca 35 cm, dátum prijatia: september 2017

No kto by sa do neho nezaľúbil. 🙂 Prosebný pohľad nášho Scoobyho, vezmi si ma a ľúb ma, musí zlomiť nejedného psíčkara. Psík, ktorý bol nechcený, vyhodený v Spišskej Teplici a 2 týždne sa tam túlal, našiel útočisko v našom útulku, kde bude čakať, kým si po neho prídete a darujete mu obrovskú dávku lásky. 🙂

Pozrieť detail

Sky

pes, nar. cca február 2016, dátum prijatia: august 2017

Tento nádherný biely ovčiak Sky bol vyhodený v obci Šuňava. Žobral o jedlo a hľadal si miesto, kde by mohol prespávať. To trvalo niekoľko týždňov až napokon sa nám ho podarilo chytiť a tak Sky dostal šancu na nový, lepší život.

Pozrieť detail

Acron

pes, nar cca. marec 2015, dátum prijatia: júl 2017

Acron doteraz nemal v živote žiadne šťastie. Veľa si toho vytrpel, už od malého šteniatka. Narodil sa v osade, kde sa musel neustále skrývať. Dostal sa však do jedného útulku, kde mal začať nový štart. Acron trpel demodexom, po svojom telíčku mal kopu chrást a vypadanú srsť. Acron sa odtiaľ adoptoval do rodiny a všetko v jeho živote malo byť už v poriadku. Bohužiaľ sa to nestalo. Osud, náhoda, pomenovať to môžeme rôzne, ale dostalo nás to k nemu doslova v poslednej chvíli. Acrona sme našli v zúboženom stave, bol zavretý v niečom „akože koterec“. Už z diaľky sa od neho šíril neskutočný zápach. A tam sme našli ustráchaného, zo strachu vrčiaceho Acrona. Telíčko bola kosť a koža, nedostával ani poriadne jesť. Po tele kopa chrást, trčiace rebrá, zápach, srsť v hroznom stave, stiahnutý chvost a strach. Acron bol hotové chodiace nešťastie. Doteraz nezažil žiadnu lásku, nezažil šťastný život, kde by bol milovaný. Teraz však je tomu koniec, teraz je Acron u nás a budeme sa zo všetkých síl snažiť, aby sa jeho človekom zničená dušička napravila.

Pozrieť detail

Alan

pes, nar. cca február 2017

Alanko si už od útleho detstva zažil krutosť človeka. Našiel sa vyložený pri hlavnej ceste aj s vrecom granúl. Ach aké „šľachetné“, tak „krásne“ sa postarať o svoju zodpovednosť. Nech je jeho minulosť akákoľvek, sme radšej že je u nás, že ho našiel ten správny človek, že ho nezrazilo auto. Teraz čaká Alanko v dočasnej opatere, možno práve na vás.

Pozrieť detail

Wati

pes, nar. jún 2013, cca 50 cm

Wati je roztomilý a vždy veselo naladený psík, ktorý sa k nám dostal v poslednej chvíli, zachránený pred tým najhorším. Watiho chceli odstreliť a tak sme museli konať rýchlo. Podarilo sa ho zachrániť a teraz čaká možno práve na Vás. 🙂

Pozrieť detail
12