Psy

Turbo

pes, nar. cca júl 2017, cca 40 cm, dátum prijatia: júl 2018

Turbo má za sebou zvláštny príbeh. Našiel sa po záplavách v Starej Lesnej. Voda ho vzala niekoľko metrov až sa mu podarilo dostať von. Tam pri ceste čakal a čakal na niekoho, kto mu pomôže. Na hlave mal špinavý golier a na nohe dlahu. Vyzerala veru zvláštne. Na vet.klinike sa zistilo, že ju má zrobenú „podomácky“. Vážna zlomenina nožičky a niekto mu tam strčil drievko a zaviazal. Namiesto vet. starostlivosti musel pretrieť takúto bolesť. Ak si človek zlomí nohu, ihneď uteká k lekárovi, dostane lieky na bolesť, je o neho postarané. Ale pes? Ten na to nemá právo? Liečba Turba bola veľmi nákladná a veľmi zdĺhavá. Konečne je fit a plný chuti do života.Teraz hľadá svoj skutočný a milujúci domov.

Pozrieť detail

Agar

pes, nar. cca máj 2016, dátum prijatia: september 2018, mix amstaff

Prekrásny výzorom a prekrásny srdcom. Taký je náš AGAR. Dva roky spolu s fenočkou NELOU žili v hrozných podmienkach. Týraní hladom, smädom, nevenčením. Striedavo zatvorení jeden v koterci a druhý v tmavej pivnici plnej odpadu, bez prístupu slnka. Bitky boli asi na stálom poriadku. Báli sa aj pohladenia. 🙁 Čakali, že príde úder. Napriek tomu čo si všetko prežili sú z nich úžasné psy, ktoré si zaslúžia byť konečne šťastné. Za pomoci RVPS a štátnej polície boli obaja odobratí z nevyhovujúcich podmienok. Teraz už len nájsť milujúci domov.

Pozrieť detail

Milo

pes, nar. cca august 2014, cca 30 cm dátum prijatia: august 2018

Roztomilý a večne usmievavý Milo sa našiel potulovať v obci Hôrka. Nevieme aký príbeh mal, či ho niekto vyhodil alebo sa odtrhol z reťaze, no dúfame, že teraz už prežije len krásne chvíle a nájde milujúci domov.

Pozrieť detail

Maxík

pes, nar. cca august 2015, cca 38 cm, dátum prijatia: august 2018

Pred 2 rokmi sa našiel vyhodený v jednej dedine s obmotaným káblom okolo krku. Našťastie všetko vyzeralo super a ujal sa ho jeden pán. Nevieme prečo tak dobrý psík má v živote toľko nešťastia, ale po pár mesiacoch sa jeho nový pán vyhrážal s odstrelením Maxíka. Nemáme slov na túto realitu na Slovensku, no veríme, že už teraz nájde dokonalý domov a už neprežije toľko utrpenia.

Pozrieť detail

Miško

pes, nar. júl 2017, cca 48 cm, dátum prijatia: apríl 2018

Volám sa Mišo, mám 9 mesiacov a už som tu nemal byť, už som mal byť za dúhovým mostom. Dnes ma moja rodina vzala von, šli sme k pánovi doktorovi. Veľa sa rozprávali a napokon ma tam nechali a odišli. Nevedel som prečo, čo som spravil? 😞 Prišla po mňa nová teta a ujo, boli ku mne dobrí. Vraveli, že si toto nezaslúžim. Vraj som nevychovaný a preto ma tu moja rodina doniesla utratiť. 😢 Štekám na výťah a trhám doma vankúše. Nevedel som, že to je zlé, mrzí ma to, keby ma to niekto naučil a mal trpezlivosť, snažil by som sa. Som v útulku, kde si vraj zvyknem a bude dobre. Vraj mám čakať a že príde po mňa moja rodina, nová rodina, lepšia, ktorá sa mi bude venovať.

Pozrieť detail

Chiko

pes, nar. cca január 2015, cca 38 cm, dátum prijatia: február 2018

Tak tento vždy veselo naladený fešáčik sa doslova vtrel do útulku. 😀 Chiko prišiel jedného dňa pred vchod útulku, zamotal sa ku psíkom, čo prišli z venčenia a nenápadne vošiel s nimi, že ja tu patrím. 😀 A tak sa Chiko dostal do útulku, majiteľ sa nenašiel a my predpokladáme, že je z miestnej osady vo Švábovciach. Teraz Chiko čaká v útulku na niekoho, odkiaľ už ujsť nemusí, pretože mu tam bude tak dobre. 🙂

Pozrieť detail

Toby

pes, nar. cca júl 2016, cca 40 cm dátum prijatia: február 2018,

Tak tento rozprávkový psíček sa našiel potulovať vo Veľkej Lomnici. Chodil od domu k tomu, k obchodom odkiaľ ho odkopávali. Nikde nenašiel to čo hľadal, pomoc. Napokon mal však šťastie a dobrá slečna sa ho ujala, vzala si ho k sebe, dala ho ošetriť a poprosila nás o pomoc. Pomoc pre Tobyho, miesto, kde bude môcť čakať na milujúcu rodinku.

Pozrieť detail

Timid

pes, nar.cca október 2016, cca 50 cm, dátum prijatia: október 2017

Tento prekrásny kukučko Timidko sa našiel v osade. Veľmi tam trpel a pred všetkými sa skrýval. Timid trpel demodexom, bol odháňaný ľudmi aj psami. Skrýval sa, kde sa len dalo. Keď sme ho našli a zavolali na neho, celý čas plakal a pocikával sa. Boli sme od neho pár metrov a on sa tak bál, že sa celý čas pocikával. Timid bol nesmierne týraný. Bál sa každého pohybu, metly, palice, proste všetkého. Trvalo pár týždňov a Timid sa postupne dával do poriadku. Síce v ňom ešte niekedy strach je, Timid však pochopil, že už je dobre a konečne sa začal tešiť zo života.

Pozrieť detail

Nugát

pes, nar. cca september 2017, dátum prijatia: október 2017

Traja rozkošní súrodenci boli zachránení z osady. Ich mamina Madow ich skrývala pod terasou a pred všetkými ich chránila. Bola to nesmierne obetavá mamina, ktorá by za nich dala vlastný život. Mamina trpela demodexom, mala na tele rany, ale na svoje detičky nedala dopustiť. Všetkých štyroch sme vzali a teraz túžia po tom jedinom a to skutočnej rodine.

Pozrieť detail

Sany

pes, nar. marec 2010, cca 50cm, dátum prijatia: september 2017

Kto je Sany? Sany je dokonalosť. Je to tak dobrý psík, žeby sme tu o ňom písali hodiny. Bohužiaľ aj on sa vo svojom veku dostal do smutného stavu, kedy rodina musela pre ťažkú rodinnú situáciu konať rýchlo a jedinou jeho záchranou bol útulok. A tak je tu Sany s nami a čaká na niekoho, kto mu dá šancu a on za odmenu urobí krajší život vám.

Pozrieť detail
12