Psy

Damien

pes, nar.cca marec 2017, cca 37 cm, dátum prijatia: marec 2018

Tak tento nádherný originál Damien je naozaj neskutočný a dokonalý havino. Našiel sa v obci Spišský Štiavnik, niekoľko dní sedel pri ceste na kruhovom objazde. Zničený, smutný psík, zmierený s osudom, nedovolil nikomu sa k nemu priblížiť. Po pár dňoch, ale prišiel na to, že mu chcú ľudia pomôcť a tak Damien skončil v dočasnej opatere a teraz hľadá ten najlepší domov na svete.

Pozrieť detail

Amor

pes, nar. august 2015, cca 50 cm, dátum prijatia: apríl 2018

Nádherný Amor s ešte nádhernejšími očami sa v útulku ocitol z rodinných dôvodov. Smutný osud ho postrehol, no veríme, že mu čas čakanie spríjemníme aj my a že dlho na svoju novú rodinku čakať nebude. Zaslúži si ten najlepší domov.

Pozrieť detail

Miško

pes, nar. júl 2017, cca 48 cm, dátum prijatia: apríl 2018

Volám sa Mišo, mám 9 mesiacov a už som tu nemal byť, už som mal byť za dúhovým mostom. Dnes ma moja rodina vzala von, šli sme k pánovi doktorovi. Veľa sa rozprávali a napokon ma tam nechali a odišli. Nevedel som prečo, čo som spravil? 😞 Prišla po mňa nová teta a ujo, boli ku mne dobrí. Vraveli, že si toto nezaslúžim. Vraj som nevychovaný a preto ma tu moja rodina doniesla utratiť. 😢 Štekám na výťah a trhám doma vankúše. Nevedel som, že to je zlé, mrzí ma to, keby ma to niekto naučil a mal trpezlivosť, snažil by som sa. Som v útulku, kde si vraj zvyknem a bude dobre. Vraj mám čakať a že príde po mňa moja rodina, nová rodina, lepšia, ktorá sa mi bude venovať.

Pozrieť detail

Astor

pes, nar. cca 2008, dátum prijatia: apríl 2018,

Astorko na staré kolená skončil v útulku. Ale musíme povedať, že je to pre neho lepšie ako predtým. Na nohe mu veľmi dlho rástol obrovský nádor, ktorý ho veľmi trápil. Ľudia v okolí už na to nemohli pozerať a tak poprosili o pomoc. Astorko si zaslúži rodinu, ktorá mu dá posledné krásne chvíle, plné lásky.

Pozrieť detail

Robin

pes, nar. cca január 2010, cca 48 cm, dátum prijatia: marec 2018

Jeho život je len na 3 nožičkách a tú štvrtú už nikdy používať nebude. Život sa a s ním nemaznal. Našli sme ho v obci Šuňava. Vraj sa tam túlal už niekoľko týždňov. Nevieme, kto ho vyhodil, kto mu kedy ublížil až tak, že nožička ostala nefunkčná, no nakoniec mal aspoň také šťastie, že sa dostal k nám.

Pozrieť detail

Chiko

pes, nar. cca január 2015, cca 38 cm, dátum prijatia: február 2018

Tak tento vždy veselo naladený fešáčik sa doslova vtrel do útulku. 😀 Chiko prišiel jedného dňa pred vchod útulku, zamotal sa ku psíkom, čo prišli z venčenia a nenápadne vošiel s nimi, že ja tu patrím. 😀 A tak sa Chiko dostal do útulku, majiteľ sa nenašiel a my predpokladáme, že je z miestnej osady vo Švábovciach. Teraz Chiko čaká v útulku na niekoho, odkiaľ už ujsť nemusí, pretože mu tam bude tak dobre. 🙂

Pozrieť detail

Preston

pes, nar. cca marec 2014, cca 35kg dátum prijatia: marec 2018

Prekrásny, statný mix vlčiaka Preston sa našiel pobehovať po diaľnici neďaleko Hybe. Po tom čo sme ho uverejnili na FB stránke, že sa určite len stratil, sme sa dozvedeli, že ho tam majiteľ vyhodil z auta. Preston za ním niekoľko metrov ešte utekal, no bohužiaľ….ostal sám. Už nikdy toho „skvelého“ majiteľa nevidel. Takto sa „riešia“ psy na Slovensku. Naložiť, vypustiť, nestarať sa. 🙁 Preston je pritom nesmierne zlatíčko.

Pozrieť detail

Wiliam

pes, nar. cca august 2016, cca 33 cm, dátum prijatia: február 2018

Pôvabný, rozkošný, noblesný a ešte veľa prívlastkov… taký je náš princ Wiliam, londýnsky „chcelo to byť korgi, ale mama to pokašlala“. Wilko sa našiel neďaleko obce Podhorany pri Kežmarku. Túlal sa sám po ceste a hľadal pomoc. Nepoznáme jeho predchádzajúci život, ale veríme, že tentokrát už ho čaká len a len to najlepšie.

Pozrieť detail

Toby

pes, nar. cca júl 2016, cca 40 cm dátum prijatia: február 2018,

Tak tento rozprávkový psíček sa našiel potulovať vo Veľkej Lomnici. Chodil od domu k tomu, k obchodom odkiaľ ho odkopávali. Nikde nenašiel to čo hľadal, pomoc. Napokon mal však šťastie a dobrá slečna sa ho ujala, vzala si ho k sebe, dala ho ošetriť a poprosila nás o pomoc. Pomoc pre Tobyho, miesto, kde bude môcť čakať na milujúcu rodinku.

Pozrieť detail

Shaggy

pes, nar. cca júl 2017, cca 43 cm, dátum prijatia: január 2018

Zlatíčko Shaggynko sa našiel ležať na kraji cesty pri Krížovej Vsi. Nevládal sa už ani postaviť, len v mraze čakal na to čo s ním bude. Podľa údajných informácií 10 minút po jeho záchrane tam niekto prišiel, aby ho odstrelil. 🙁 Shaggynko bol zachránený v hodine dvanástej. Slečna čo ho našla ho na rukách odniesla domov. Na klinike sa zistilo, že má veľmi komplikovane zlomenú nožičku. Pri jeho pubertálnom, energickom duchu, to nie je nič príjemné pre neho. Musí byť v kľude a to on nevie. Tak rád by sa bláznil. Momentálne je Shaggynko hospitalizovaný na klinike. Hľadáme mu domov, ale aj dočasku, kde by sa mu nožička dala postupne do poriadku.

Pozrieť detail