Sir Nicholas

pes, nar. cca máj 2015, dátum prijatia: august 2023,

SIR NICHOLAS

pes, nar. cca máj 2015, cca 55cm, cca 24kg, dátum prijatia: august 2023

Tento úbohý psík sa našiel v strašnom stave ležať pri hlavnej ceste. Vyzeral, že už melie z posledného. Pri jeho záchrane bol problém. Jeden náš človek, ktorý potreboval len pomoc. Naložiť psíka do plachty a dvihnúť do auta. O pomoc žiadal okoloidúce autá či cyklistov. Nepomohol NIKTO! Všetci prešli okolo a pozreli na zúfalého človeka a polomŕtveho psa bez pomoci. Úplne znechutenie z ľudí. Napokon prišla pomôcť naša dobrá venčiarka a Nicholas sa dostal na kliniku. Po tele kopec rán. Na krku hlboká hnijúca rana, s červami. Tie mu vychádzali aj z konečníka. Niekoľko dní na klinike len ležal bez pohybu. Pri jedení len jemne dvihol hlávku. Veľmi smutný pohľad. Našťastie sa Nicholas dal do poriadku. A teraz, teraz bude čakať na niekoho kto mu dá druhú šancu. Kto bude na neho pozerať srdcom a dopraje týranému psíkovi nový život. Myslíme si, že Nicholas je z osady. Celý svoj život bol uviazaný na reťazi. Do krku sa mu vryl povraz a krk mu hnil. Už keď nevládal ani stáť na nohách, jeho majiteľ ho vyhodil pri ceste.

Je to veľmi milý psík. Napriek tomu, čo si prežil, nezanevrel na ľudí. No nepozná lásku, nepozná čo je to mojkanie. Ľudská spoločnosť pre neho je výnimočná. Lebo ju nepoznal. Rád príde, nechá sa poškrabkať ale je to smutné vidieť ako to vôbec nepozná. Na reťazi sa nemal s čím iným hrať len s kameňmi. Preto má aj obrúsené zúbky. 🙁 Bol len „zvončekom“ na reťazi a to mu aj ostalo. Stále by sa s vami „rozprával“ a „sťažoval sa“. 😀 Hlavne, keď si vynucuje pozornosť. Miluje však veľmi prechádzky. Užíva si ich, všetko ho zaujíma. Je veľmi pokojný a neťahá. Má veľmi rád vodu. 🙂 A má aj hygienické návyky. S inými psíkmi sa znáša podľa sympatií, fenky má rád. Ale bohužiaľ hry so psíkmi nepozná. 🙁 Len ich prítomnosť akceptuje. Je majetnícky na jedlo (keďže celý život musel o neho bojovať). Ale len voči druhým psíkom, papá sám. Pri ľuďoch problém nemá. Je to dobrý psík. Vieme, že Nicholas Vás krásou neočarí. Je to tzv. obyčajný, starší, osadnícky kríženec, ktorý zrejme nebude mať ani veľa zdieľaní. Má „odhryznuté“ z ucha, posunutú sánku.

Vieme, že ešte nie je ani fotogenický, lebo naživo je oveľa chutnejší. Vieme, že Nicholas má malú šancu na adopciu. Jednoducho to tak je, nech si poviete hocičo iné, vieme že tohto psíka nebude nikto chcieť. No vieme, že on si tú šancu zaslúži. Vieme, že existujú zázraky a na svete môže byť niekto, kto proste chce pomôcť psíkovi s extrémne ťažkým osudom. Budeme veriť…. čo nám ostáva? 🙁 Vhodný je do bytu alebo domu s celoročným prístupom dnu. Do nového domova pôjde očkovaný, čipovaný aj kastrovaný. Nachádza sa v útulku vo Švábovciach pri Poprade. Podmienkou adopcie je úspešný adopčný proces a následné podpísanie adopčnej zmluvy a uhradenie adopčného poplatku. V prípade ak vás SIR NICHOLAS zaujal píšte na FB správu alebo mail: info@cestazadomovom.sk