SAVANNA

SAVANNA

SAVANNA našla domov. ❤️
Niekoľko týždňov sa túlala po lúkach neďaleko útulku. Kým sa ju podarilo zavrieť do jednej záhrady, kde sa ju konečne podarilo odchytiť. Jej duša bola zlomená. Strach z ľudí nesmierny. Len na vás pozrela a pokakala sa.
Všetko jej pomohli prekonať iné psy. Tie milovala, našla v nich oporu. Strach z ľudí, ale bol stále veľký. Savanna nikoho nemilovala, s nikým sa nechcela mojkať, dotyky od ľudí len napäto prežívala.
Dlho, predlho pobudla v dočasnej opatere u našej zlatej Lýdií. Tá sa ju snažila dať psychicky dokopy. Savanna je ešte stále na ceste. Bude to možno trvať aj niekoľko rokov, kým sa z nej stane „normálny“ pes. Ale dostala šancu. Neostala zabudnutá, nechcená. Neostala zavretá v koterci. Dostala šancu na lepší život. Teraz našla rodinu, ktorá sa pustila do boja, za jej lepší život. Nie každý by si vzal psa, ktorý sa s vami nechce mojkať, bojí sa vás. Napriek tomu sa do toho dali, aby pomohli práve jej.
Držíme Savannke a jej rodine veľmi prsty. Aby to netrvalo dlho, aby boli šťastné obe strany. A aby sa už prestala báť ľudí a zistila, že už jej viac nikto neublíži.