Damon

pes, nar. november 2020, cca 50cm, cca 23kg, dátum prijatia: október 2022

DAMON

pes, nar. november 2020, cca 50cm, cca 23kg, dátum prijatia: október 2022

Damon má za sebou veľmi smutný príbeh. Ako malé šteniatko bol kúpený od množiteľa. Ako mále 5 týždňové šteniatko, ktoré malo byť ešte pri svojej mamine. Ako 3 mesačné šteniatko bol predaný ďalej. No bohužiaľ do rodiny, ktorá mu dala len bolesť a utrpenie. Našiel sa vyhodený pred jednou dedinou. Vraj tam takto čakal týždeň. No za ten čas mu nikto nepomohol. Našiel sa už len ležať vedľa cesty, nevládal ani stáť na nohách.
Damon k nám prišiel vychudnutý na kosť, okolo krku mal ešte povrázok, na ktorom bol zjavne uviazaný pri búde (ak nejakú mal). Bohužiaľ už sa presne nedozvieme kde a ako žil. Ale jeho život bol utrpením, to vieme určite.
Niekoľko týždňov sa u nás dával fyzicky aj psychicky do poriadku. Dokonca sa u neho zistila staršia zlomenina stavcov a Damon mal absolvovať náročnú operáciu. Našťastie sa jeho stav u nás tak zlepšil, že nebola potrebná.
A teraz je konečne pripravený dať všetku lásku svojej novej, lepšej rodine.

DAMON je meno odvodené z mytológie. Znamená „vernosť“ a „dôvera“. A on je naozaj skvelý, milý a maznavý psík. Ale vhodný len pre niekoho, kto pozná jemu podobné plemená. Vie čo má očakávať a vie takého psíka správne viesť a učiť. Je milujúci a ochranársky voči svojej (teraz útulkovej) rodine a pred cudzími útulok poctivo stráži. Tak ako aj rotvajler, je to proste veľmi silný strážca domácnosti. Nikoho len tak dnu nepustí. 🙂 Svojich ľudí ale bude milovať celým srdcom.
Pre život aký mal, ho nikto nič neučil, nikto správne neviedol. Stále je hravý a pojašený ako šteniatko. Miluje hračky a hry s inými psíkmi.
Druhých psíkov doslova miluje, stále sa so svojimi kamoškami vo výbehu hrajú, obkuskávaju, naháňajú. Znesie aj priateľských (nie dominantných) psíkov.
V prípade adopcie Damonka by boli ideálne prv nezáväzné návštevy, venčenia, na spoločné zoznámenie sa.

Hygienu zvláda dobre. Nie je však určite vhodný k deťom. Mačičky vyskúšané nemáme.
Damon hľadá svojho vysnívaného pánička. Hľadá niekoho, s kým si bude rozumieť, kto mu dá dostatok podnetov, práce a prechádzok, po ktorých sa spoločne vyvalia na gauč. Nenechaj ho na Teba dlho čakať.

Vhodný je do bytu alebo domu s celoročným prístupom dnu. Do nového domova pôjde očkovaný, čipovaný aj kastrovaný.
Nachádza sa v útulku vo Švábovciach pri Poprade.

Podmienkou adopcie je úspešný adopčný proces a následné podpísanie adopčnej zmluvy a uhradenie adopčného poplatku.
V prípade ak vás DAMON zaujal píšte na FB správu alebo mail: info@cestazadomovom.sk