Čiva

fenka, nar. cca máj 2019, cca 3kg, dátum prijatia: október 2020

ČIVA

fenka, nar. cca máj 2019, cca 3kg, dátum prijatia: október 2020, odroda: čivava mix veverička z Ice Age,

Čiva sa našla potulovať na prekvapenie centrom mesta a nie v lese ako sa na pravú veveričku patrí. Osud jej nedoprial pekný štart do života. Zrejme týraná, veľmi citlivá na každý dotyk. Piští vkuse keď sa jej niečo nepozdáva. Trauma sa pomaly odbúrava v priamej úmere s našou stratou sluchu.
Čiva je neskutočná. “Bang” ? vám spraví na privolanie, oslovenie, pri mojkaní, braní na ruky, aj celú noc vám takto spať bude. Má hygienické návyky a šteká ako veľká pani. ?
Nehľadá domov v kabelke ani “kolečka” okolo bytovky. Čiva hľadá normálnu rodinu, ktorá vie že je pes. ? Aj srny v lese sa boja tejto veverky. ?

Je milovníčka ovčích hovínok. Odnáša si ich “v batôžku” rada domov. Zmestí sa do každej škáry, takže so slabým plotom ani nepíšte. ?
Vhodná je najideálnejšie k druhému psíkovi. Nepôjde k prvopsíčkarom, ale len k niekomu kto už má skúsenosť s týraným psíkom.
Veľkosť psa neznamená, že čím menší, tým potrebuje menej pohybu. Takže ak si predstavujete 3kg psa skôr v kabelke ako v lese, tiež radšej nepíšte. ? Čiva je veľká milovníčka turistiky.
V momentálnej situácií hľadá domov len na Slovensku.

Vhodná je do bytu alebo domu s celoročným prístupom dnu. Do nového domova pôjde očkovaná, čipovaná aj kastrovaná.
Nachádza sa v dočasnej opatere pri Poprade.
Podmienkou adopcie je podpísanie adopčnej zmluvy a uhradenie adopčného poplatku.
V prípade ak vás ČIVA zaujala, píšte na FB správu alebo mail: info@cestazadomovom.sk