Bugs Bunny REZERVE

pes, nar. cca september 2019, dátum prijatia: apríl 2020,

BUGS BUNNY

pes, nar. cca september 2019, cca 10kg (po pribratí na správnu váhu), cca 40 cm, dátum prijatia: apríl 2020

Smutný začiatok života výnimočného psíka. Život ho od šteniatka učil, že ľudia sú len zlí. Nezanevrel na nich..aj keď sa prvotne cudzích bojí…a čaká čo príde. Bunny bojoval za svoj lepší život a veríme, že sa nám to spoločne podarí. Prečo ťažký život? Narodil sa ako jedno zo šteniatok nezodpovedným majiteľom, ktorí si fenku nevykastrovali. Šteniatka porozdávali kade-tade po bazoši a takto skončil aj Bunny. Dostal sa do rúk alkoholikov. Od mala poznal len bitku. Dostával jesť veci, ktoré pes by nikdy jesť nemal. Čistú mortadellu, studené polievky, pečené mäso, koláče, sladké keksy s čokoládou a hlavne veľa pikantných jedál. Ak to Bunny odmietal jesť bol zbitý a zavretý do izby. 🙁 Táto strava sa odzrkadlila aj na jeho zdraví a kvalite srsti.

Bunny sa postupne dáva do poriadku. Prišiel k nám v zlom stave…kosť a koža, jesť však odmietal, pretože bol naučený na zlé jedlo. Srsť má stále v zlom stave a bude ešte pár mesiacov trvať kým sa pozbiera. Aj jeho imunita si to odniesla. Potrebuje skvelý domov u skúsených ľudí. Ľudí čo budú mať trpezlivosť s jeho výchovou (nakoľko žiadnu nedostal a nepozná to), dajú mu tu najkvalitnejšiu stravu a budú rátať ešte s možnými vet.komplikáciami kým sa jeho telíčko spamätá z toho ako odštartoval jeho život. Bunny pôjde len do rodiny, ktorá už má skúsenosť so psíkmi (nie prvopsíčkarom) a rodiny, ktorá si je vedomá, že tento psík ešte potrebuje čas na učenie a čas na zlepšenie zdravotného stavu. So psíkmi je znášanlivý, je skôr submisívny a tak si k nemu iné psíky dovoľujú.

Hygienu ovláda skoro na 100%. Je aj dosť tvrdohlavý a ide si svoje. 🙂 Potrebuje len nájsť niekoho, kto pochopí jeho jemnú dušičku. Je to typický zajo, ktorý bude pred vami utekať a nič neposlúchať. 😀 Potrebuje ale hlavne veľa pohybu a podnetov. Zábava, hry, cvičenie… to je niečo pre neho. 🙂 Zabaviť jeho hlavičku a naplniť jeho deň tak, aby bol spokojný. Bugs Bunny čaká na milujúcu rodinku. Nájde ju? Vhodný je do bytu alebo domu s celoročným prístupom dnu. Do nového domova pôjde očkovaný, čipovaný aj kastrovaný. Nachádza sa v dočasnej opatere pri Poprade.