Venčenie psíkov v útulku :)

V našom útulku vo Švábovciach je možné vziať psíkov na venčenie alebo celodenný výlet. Tu sa dozvieš viac informácií ako a kedy to prebieha. 🙂

  • KEDY?

Venčenie v útulku prebieha v týždni Po-Pia od 09:30hod. do 12:30hod. Cez víkend od 09:30hod. do 13:30hod. Prísť treba ale min. 45min. pred skončením venčenia. Po tomto čase už psíkov na venčenie nedávame. Po venčení psíkov sa môžete ísť vždy vymačkať k našim mačičkám v mačacom podkroví. Ani u nich netreba zabúdať na dôležité pravidlá:
* Nebrať mačičky na ruky
* Nenaháňať mačičky
* Nebehať v podkroví
* Nechytať mačičky tak, aby im to spôsobovalo bolesť, neťahať ich za chvosty
* Nepresúvať zariadenie
* Neopierať sa o sieťky na oknách
* V prvom rade byť rodičmi a strážiť si svoje deti 🙂

  • Mám vziať vlastné vodítko?

Vodítko nosiť nemusíte, všetko už má psík v útulku. 🙂 V prípade teplého počasia dostanete k psíkovi aj napájačku na vodu. V prípade ak psíka beriete na celodenný výlet, vodu mu musíte zabezpečiť vy.

  • Ako dlho sa psíkovia venčia a čo je celodenný výlet?

Psíkovia sa venčia minimálne 1 hodinu. Nevracajú sa skôr, musia sa poriadne vybehať. Počas prechádzky dbáte na ich zdravie a bezpečnosť. Psíkov nikdy nepúšťať z vodítka. Nikdy ich nenechávať sa oňuchávať s druhými psíkmi. Dávať pozor na okoloidúcich ľudí či cyklistov, nepúšťať psíka k nim. Počas prechádzky dávať pozor aj na možný výskyt zveri. Pevne držať psíka, aby neušiel. Nedovoliť psíkovi jesť nič čo nájde počas prechádzky. Psíkovi môžete dať maškrty, no vopred sa spýtate v útulku, či to je možné a nemá aktuálne psík diétu.
Celodenný výlet: Psíkovia sa dajú vziať aj na celodenný výlet, všetko po dohode s personálom útulku. Psík sa vezme v čase venčenia a vráti sa večer, v čase akom vám určí dobrovoľník v útulku. Pri celodennom výlete platia rovnaké pravidlá ako pri venčení.

  • Môžem prísť na venčenie aj s deťmi?

Áno, no deti nesmú v žiadnom prípade venčiť psíkov. NIKDY nedávajte vodítko do rúk detí. Je to Vaša zodpovednosť. Deti u nás nevenčia, len dospelí. Nikdy neviete kedy sa môže psík vytrhnúť a hrozí nebezpečie. VŽDY sa dozvieme ak ste nás oklamali a dali psíka do rúk deťom. Následne už u nás venčiť nemôžete.
Venčiť u nás môžu len deti od 15 rokov, ktoré majú podpísaný „súhlas s venčením“ svojimi rodičmi. Zmluvu o venčení pre deti od 15 rokov si môžete vyžiadať priamo v útulku alebo cez mail: info@cestazadomovom.sk či cez FB stránku.
Pod 15 rokov veku dieťaťa u nás venčenie psíkov nie je možné.

  • Môžem psíkom a mačičkám počas venčenia doniesť materiálnu či inú pomoc?

Áno. 🙂 Budeme Vám veľmi vďační za pomoc. No v prvom rade prosíme, aby ste nenosili nekvalitné hypermarketové krmivo, matrace, či iné veci, ktoré nevyužijeme. Viac info tu: https://cestazadomovom.sk/o-nas/ako-pomoct/
Alebo nám napíšte správu a my Vám dáme vedieť, čo aktuálne potrebujeme.

  • Čo je ešte potrebné vedieť?

✅ Pri príchode volať na číslo veľkým písané na bránke. Nekopať do bránky, nesnažiť sa nasilu otvoriť bránku, netrúbiť autom, nekričať po nás a ani cez bránku do útulku. Ani my Vám domov drzo nevchádzame. (všetko len z opakujúcich sa skúsenosti)
✅ Nepchať prsty do výbehu, lebo Vám ich zedia.
✅ Nehádzať psíkom jedlo ani hračky do výbehov.
✅ Nepreskakovať kvety, palety a všetko možné čo sme tam dali, aby ste nechodili k malému výbehu. Nechodiť k malému výbehu, je tam žumpa!
✅ Nevenčiť psíkov po družstve, len na lúkach za družstvom.
✅ Nechodiť ku kravičkám, teliatkam ani ku koníkom. A v žiadnom prípade ich nekŕmiť.
Veríme, že chodíte hlavne pomáhať zvieratkám a budete rešpektovať pravidlá, ktoré sú dôležité.
Ďakujeme.