Kastračný program potulných mačiek

Naše občianske združenie Cesta za domovom v spolupráci s klinikou Tatryvet odštartovalo od mája 2015 kastračnú akciu potulných mačiek v meste Poprad a okolí. Táto akcia je jediné možné riešenie problematiky potulných mačiek a taktiež týrania čerstvo narodených mačiatok.


Podstatou kastračnej akcie je:
* nahlásenie výskytu túlavých mačiek od verejnosti v určitej lokalite mesta a jeho okolí
* odchyt mačiek
* základné ošetrenie, kastrácia a označenie ušnice
* 24 hodinové pozorovanie a následné vypustenie mačiek do ich prirodzeného prostredia

PREČO MAČKY VRACAŤ?
Zobrať mačku z ulice a nevrátiť ju nič nerieši. Jej miesto zaujme nová, nekastrovaná mačka, ktorá sa bude ďalej rozmnožovať. Vrátením kastrovanej mačky späť do jej prirodzeného prostredia sa zníži ich populácia, ale naďalej sa zachová prirodzený účel mačky a to lov hlodavcov.

AKO SPOZNÁM KASTROVANÚ MAČKU OD NEKASTROVANEJ?
Kastrované mačky budú označené zastrihnutím do ušnice. Je to bezbolestivé, najpraktickejšie a celosvetovo rozšírené označenie kastrovaných potulných mačiek.

NETREBA MAČKÁM PO 10 DŇOCH VYBERAŤ STEHY?
Nie netreba, kastrácia je prevedená intradermálnym stehom. Mačičke nič nezavadzia a stehy sa jej vyberať nemusia. Už na druhý deň sú zvieratá po takejto kastrácií fit. Táto akcia bude prebiehať v spolupráci s vysokokvalifikovanou klinikou v Poprade, v spolupráci s klinikou TATRYVET!

AKO DLHO BUDE AKCIA TRVAŤ?
Kastračná akcia v meste Poprad a okolí nebude hromadná pár dňová akcia, kedy budeme obehávať všetky ulice a chytať mačky. Táto akcia bude trvať od mája do septembra v danom roku. Kastrácie budú prebiehať postupne, podľa nahlásených lokalít, počtu zvierat a dostupných financií.

ODKIAĽ MÁTE FINANČNÉ PROSTRIEDKY? AKO VÁM VIEME POMÔCŤ?
Finančné prostriedky na túto akciu čerpáme len z príspevkov od vás, ľudí, ktorým nie je osud týchto zvierat ľahostajný. Bohužiaľ nie sme dotovaní nikým ani mestom Poprad. Preto ak chcete túto akciu podporiť a viete nám pomôcť materiálne či finančne, budeme vám veľmi vďační!

č.ú.:5063930988/0900
IBAN: SK0509000000005063930988 SWIFT: GIBASKBX
Poznámka: ” MAČKY “

Materiálna pomoc:
* odčervováky a odblšováky pre mačky
* granulky a konzervy pre mačky (min.50 percent mäsa)
* deky a savé podložky
* prepravky

Ďakujeme za vašu pomoc a ochotu.

Ak sa aj vo vašom okolí nachádzajú túlavé mačky, ak ich kŕmite a pomáhate im, ale neviete si dať rady s ich rozmnožovaním a trápením sa, prosíme kontaktujte nás správou na Facebooku alebo mailom na: info@cestazadomovom.sk, kde napíšete presnú lokalitu, približný počet mačiek a váš telefónny kontakt!