Mačičkovo, kocúrkovo…keď to je už čoraz ťažšie a ťažšie.

Keď to inak nejde…. Všetci viete, že náš útulok nefunguje ešte ani rok. Šli sme do toho s veľkými predstavami, no všetko je obmedzené ako inak FINANČNE. Preto v mnohých prípadoch sa funguje len tak ako to v danej situácií ide.

V našom okolí, ako aj inde, je veľký problém s mačkami. Ponúkali sme aj kastračný program mestu, to ho odmietlo. Ľudia nám volajú pretože im dokonca aj v meste dávajú na nás čísla, pritom sme boli s pomocou odmietnutí. Kastračný program mačiek je najlepšia vec ako zabrániť nekontrolovateľnému množeniu, týraniu a trápeniu zvierat. Prvý rok sme fungovali na vlastné náklady, bohužiaľ naše financie sú už vyčerpané.

A bohužiaľ aj my pociťujeme mačací boom. Nedokážeme povedať NIE, bohužiaľ je to potom všetko na našej ťarche. Mačičky potrebujú pomoc a tak zažívame obdobie, že nevieme kam s nimi. 🙁 V útulku pre psíkov sme mali pre nich provizórne jednu miestnosť, kde sa zmestili núdzovo max 4. No zrazu sme sa ocitli v stave, že v nej bolo viac mačiek, na chodbe sme mali ďalšiu klietku s mačiatkami, tam mačka, tam mačka a už sme nevedeli čo robiť.

Situácia bola zúfala, rozhodli sme sa narýchlo spojazdniť podkrovie. Zaobstarať schody, zatepliť strechu, vyvápnovať kvôli dezinfekcii, maľovanie, zabezpečenie proti úteku, to čo sa možno zdá na pár dní trvalo približne 2 týždne. Robili sme si všetko sami, pred prácou, po práci hneď utekať do útulku, aby mačky mali dôstojné podmienky. Počas tej doby samozrejme ste nám nosili ďalšie a ďalšie, ktoré už naozaj nemali kam ísť a tak opäť pomohla naša veterinárna klinika Tatryvet, ktorá sa nám vo svojich boxoch pre pacientov starala o nové mačičky, ktoré potrebovali ošetrenie (odumretý chvostík, zlomená panva a veľa ďalších finančne náročných vecí). 2x sme aj skúsili pomoc formou statusu, no nenašiel sa nikto, kto by nám s tým pomohol. ? A tak všetko išlo na vlastnú päsť.

Úsilie stálo za to, mačičky sa konečne mohli nasťahovať. Prostredie majú celkom veľké, chýbajú im tam ešte škrabadlá a pod., ktoré však už nemáme. Finančne nás to stálo približne 700 eur (zateplenie, atď…). Áno, aby sa mali dobre stojí to nemalé peniaze. No v takej zúfalej situácií sme nemali na výber. Nárast počtu mačičiek, miesto pre nich však neznamená koniec. Spotreba jedla je veľká, spotreba podstielky (piesku) zas obrovská. Už nemáme skoro žiadne zásoby a takto to bude trvať určite dlho… adopcie mačiek sú na bode mrazu… mačky nechce nikto, veď je ich plný bazos alebo sused zaobstará. A tak sa o naše chúdence bez domova musíme starať a snažiť sa im zabezpečiť vhodné podmienky na život. Veríme, že aj vďaka vám sa to podarí. Veríme, že budete stáť pri nás.

Toto sú fotky z nášho mačacieho podkrovia… Ak bude čas, postupne sa im to budeme snažiť zútulniť viac.

Ako môžete pomôcť VY?
* Jednou z pomoci je aj spoločnosť. ? Áno, po dohode, prípadne po dovenčení psíčkov sa môžete s našimi mačičkami hore pohrať, určite sa spoločnosti veľmi potešia. Stačí osloviť nášho dobrovoľníka.
* MATERIÁLNA POMOC.
Piesok, piesok, piesok, piesok a ešte raz piesok. Nikdy nie je dosť, vždy je potrebný a nikdy nebude naviac. Spotreba je veľká, pomoc formou podstielky vždy uvítame. Konzervy, kapsičky, surové mäsko…za to mačičky poďakujú určite, kŕmiť desiatky mačičiek je naozaj náročné. Škrabadlá, záchody, hračky a aj koberce alebo gumu ako podlahu. TU: https://www.preutulky.sk/macky-7/
Cesta za domovom
Sadová 726/17
05801 Poprad
tel. PRE kuriéra: +421 948 522 910

* FINANČNÁ POMOC
Každá mačička je ihneď testovaná na mačacie choroby, odčervená odblšená. Následne očkovaná, čipovaná, v prípade dospelej kastrovaná. ÚKONY, ktoré sú potrebné, ale aj finančne náročné. A to nehovoríme ani o tom, že veľa z mačičiek, ktoré príjmeme, sú choré, dolámané a pod.
IBAN: SK0509000000005063930988 SWIFT: GIBASKBX
CZ: č.ú.: 2600907473/2010
Poznámka: „Pomoc mačičkám“

* Zdieľanie albumov, adopcia, dočasná opatera aj to je forma pomoci, ktorá nám veľmi pomôže.

Ďakujeme za prečítanie, ďakujeme za vašu podporu. Ďakujeme všetkým čo nám pomáhajú. Situácia s mačičkami v našom okolí je vážna. Preto prosíme apelujte všade, kde sa dá na potrebu kastrácie. Nech je ich čo najmenej, nech nemusia trpieť. Ďakujeme.