Dedo

pes, nar. cca október 2010, dátum prijatia: marec 2021

DEDO

pes, nar. cca október 2010, cca 43cm, cca 13kg, dátum prijatia: marec 2021

Milovaný Dedo. Tento psík k nám prišiel už dávnejšie, len doteraz nebol pripravený na zmenu. Nastal čas, že to vyskúšame. Aj keď dopredu veľmi neveríme, že si nájde domov, keď nikto nechce ani bezproblémových psíkov. 😕

DEDO si prešiel peklom. Nevieme presne čo všetko si zažil, len si to vieme predstaviť. Celý svoj život prežil uviazaný na reťazi. Reťaz okolo krku mu obrástla srsť. Nikdy nebol pustený. Dedo sa strašne bojí búrky. Viete si predstaviť byť toľko rokov na reťazi pri (možno) búde a nemať sa kde skryť pred niečim čoho sa veľmi bojíte? Po sebe mal obrovské množstvo dredov. Srsť nikdy neupravená. Chňapal, vrčal, nikto sa ho nesmel dotknúť, pretože on nikdy nič dobré od človeka nezažil. Ruka človeka mu len ubližovala. Musel byť veľmi týraný.

Takto si u nás Dedo žil a my sme si budovali k nemu cestu. Kúsok po kúsku sa to darilo, kúsok po kúsku začal Dedo chápať, že nie všetci mu chcú ublížiť.
Dedko je už starý psík. Žije si so svojom svete, vo svojej bubline. Nie je to pes, ktorý sa bude tešiť vonku na prechádzku, ktorý sa s vami bude mojkať bez strachu, ktorý bude bezproblémový. On je len pes, ktorý je úžasný, perfektný, nekonečne ho miluje a zaslúži si pocit domova. On si myslí, že jeho domov sme my a útulok. Ale my by sme boli radi ak by zažil pravý domov.
Dedovi stačí peliešok na gauči, záhradka na hygienu, dobré papanie a spoločnosť.
Iné psíky znesie, nevšíma si ich, akceptuje ich ako spoločníkov. Dobré papaníčko miluje, je však na diéte (potravinová alergia). Papá hmyzie granule, tie jediné mu sadli. Berie lieky na štítnu žľazu.

Jediné čo chceme je rodina, ktorá mu dá veľa lásky, ktorá ho nebude nútiť do vecí, ktoré nechce, pri ktorej sa bude cítiť v bezpečí. Ako je zjavné, nie je vhodný k deťom. S mačičkami nemá problém. A určite nie je vhodný k prvopsíčkarom.
Veríme v zázrak, v rodinu, ktorá má skúsenosť so seniormi a ktorá mu dá napriek všetkému šancu. Stačí mu jednoduchý režim, ktorý si určí sám.

Vhodný je len do domu s celoročným prístupom dnu. Do nového domova pôjde očkovaný, čipovaný aj kastrovaný.
Nachádza sa v útulku vo Švábovciach pri Poprade.

Podmienkou adopcie je úspešný adopčný proces a následné podpísanie adopčnej zmluvy.
V prípade ak vás DEDO zaujal píšte na FB správu alebo mail: info@cestazadomovom.sk