Fenky

Lili

fenka, nar. jún 2016, dátum prijatia: apríl 2018

Lili sa k nám dostala tak, že ju doniesli jej majitelia, ktorí povedali, že je príliš otravná, všade za nimi chodí, ešte aj do obchodu a kostola, oni ju nechcú, nemajú na ňu čas a chcú sa jej zbaviť. Doplatila na svoju lásku k ľuďom tak, že sa jej zbavili, ale možno aj lepšie pre ňu. Dostane druhú šancu na lepšiu rodinu.

Pozrieť detail

Dorota

enka, nar. cca máj 2015, cca 27kg, dátum prijatia: apríl 2018

Dorotka mala doposiaľ život v zmysle, „ulica naučí“. Žila v rodine, dostávala nejaké jedlo, no nikdy nebola toľko ľúbená koľko si zaslúži. Behávala po uliciach ako pes, ktorý nepatrí nikomu a zároveň celej dedine. Rodila asi každý rok, čo bolo so šteniatkami nevieme. Dorotku sme vzali aj s jej 2 nádhernými bambuľkami-šteniatkami Dot a Dotty. Teraz je v našom útulku a čaká na tu správnu rodinu, ktorá ju zahrnie láskou.

Pozrieť detail

Wera

fenka, nar. cca júl 2017, cca 37 cm dátum prijatia: február 2018

Tak táto kráska, viditeľne veľká milovníčka snehu :D, k nám prišla, ako to vždy býva, so smutným príbehom. Vyhodila ju biela dodávka v obci Hozelec. Veľmi sa bála, splašene behala a našla si útočisko v opustenom dome v drevárni. Tam pár dní prespávala. Keď k nám Wera prišla, zistilo sa, že má na 3x zlomenú panvu. 🙁 Ktovie čo si prežila. Momentálne sa u nás dáva do poriadku, pekne chodí, potrebuje ešte pár týždňov kľudu a veríme, že bude fit. Pripravená k adopcii však je už teraz.

Pozrieť detail

Stela

fenka, cca 8-10 rokov, cca 40 cm dátum prijatia: február 2018

Na staré kolená, len bolesť a trápenie. To prežila naša Stelka. Našli ju dobrí ľudia ako sa z posledných síl drží v rieke v Spišskej Sobote. Prúd ju bral aj niekoľko metrov kým si našla miesto, kde čakala na pomoc. Predpokladáme, že ju tam niekto hodil alebo sa zošmykla. 🙁 Na klinike sa dostala do poriadku. Teraz spoznáva nový svet.

Pozrieť detail

Mimi

fenka, nar. cca september 2014, dátum prijatia: november 2017

Prekrásna Mimi sa našla potulovať v neďalekej obci. Túlala sa tam 2 týždne a hľadala pomoc od ľudí, ktorá neprichádzala. Až ju postretlo šťastie a predsa len sa našla jedna pani, ktorá ju okamžite vzala domov do bezpečia. Teraz Mimi čaká na svoj nový, lepší a milujúci domov.

Pozrieť detail

Dessy

fenka, nar. cca október 2012, dátum prijatia: január 2018

Rozprávkovo krásna Dessy je dieťa ulice. Jej život boli neustále potulky a hľadanie miesta kam by patrila. Rodina, v ktorej bola prenášala svoje problémy na ňu a bola často niečim čo bolo naviac, nepotrebné a nerozhodné kto si ju vezme po rozvode. Tak Dessy skončila na ulici v obci, kde už nebýval nikto z jej majiteľov. No ona poslušne čakala pred ich domom každý deň. A čakala… no nedočkala sa. Našťastie je teraz v bezpečí nášho útulku a čaká na milujúceho majiteľa, milujúcu rodinu, ktorá jej dá prvé aj posledné.

Pozrieť detail

Lisa

fenka, nar. cca október 2016, dátum prijatia: december 2017, nemecký ovčiak

Prekrásna a originálna bezušková Lisa sa našla vyhodená v obci Hôrka. Pobehovala tam tri dni a ťahala za sebou veľkú reťaz. Bola v zlom stave, kosť a koža. Nikto jej však nepomohol, všetci ju odháňali. Napokon našla cestu k domu, kde jej poskytli pomocnú ruku a tak sa Lisa dostala k nám.

Pozrieť detail

Sendy

fenka, cca 8 mesiacov, dátum prijatia: november 2017

Toto rozkošné, maličké stvorenie nemalo pekný začiatok života. Bola nesmierne týraná starými ženami, toľkú bolesť čo prežila si nevieme predstaviť. Teraz čaká na svoj domov.

Pozrieť detail

Madow

fenka, nar. cca september 2015, cca 48 cm, dátum prijatia: október 2017

Toto neskutočne roztomilé stvorenie pochádza z osady, kde ušla hrobárovi z lopaty. Keď sme ju našli v hroznom stave, jej majiteľ vravel, že už sa ju chystal tento týždeň zabiť, pretože je chorá, nemá srsť a skáče do neho. Ani sa jej nečudujeme, Madow nás zaviedla pod terasu, kde ukrývala pred svetom svoje tri šteniatka. Chránila ich, nepohla sa od nich, milovala ich. A tak sa celá rodinka dostala k nám do útulku, kde čakajú na lepší a milujúci domov

Pozrieť detail

Pepsi

fenka, nar. cca október 2016, cca 47 cm, dátum prijatia: september 2017

Táto usmievavá kráska sa k nám dostala z obce Nižné Repaše, kde sa túlala pri lese vyše mesiaca. Túlala sa s našou Colou, ktorá sa však k nám dostala skôr. Napokon aj Pepsi prinútil hlad dôverovať ľuďom a tak prišla prosiť o pomoc.

Pozrieť detail
12