Fenky

Dakota

fenka, nar. cca júl 2017, cca 50 cm, dátum prijatia: júl 2018,

Dakota a Louisiana, pravdepodobne dve sestričky, sa našli spolu v obci Liptovská Teplička. Niekto ich tam vyložil z auta a odišiel. Odišiel a už ho nikdy nevideli. Smutné je aj to, že Dakota bola po šteniatkach, ešte jej tieklo mlieko a bola veľmi vychudnutá. 🙁 Čo sa s nimi stalo sa nikdy nedozvieme….už len dúfať, že neskončili rovnako.

Pozrieť detail

Louisiana

fenka, nar. cca júl 2017, cca 50 cm, dátum prijatia: júl 2018

Louisiana a Dakota, pravdepodobne dve sestričky, sa našli spolu v obci Liptovská Teplička. Niekto ich tam vyložil z auta a odišiel. Odišiel a už ho nikdy nevideli. Smutné je aj to, že Dakota bola po šteniatkach, ešte jej tieklo mlieko a bola veľmi vychudnutá. 🙁 Čo sa s nimi stalo sa nikdy nedozvieme….už len dúfať, že neskončili rovnako.

Pozrieť detail

Zoey

fenka, nar. cca júl 2016, cca 45 cm, dátum prijatia: júl 2018

Zoey má za sebou veľmi smutný príbeh. Niekto ju vyložil z auta v časti Poprad-Veľká aj s cestovnou taškou. Bola úplne v šoku, začala panicky utekať, utekala aj pred tými, ktorí jej chceli pomôcť. Niekoľko dní pobehovala po Poprade až kým sa napokon nerozhodla veriť. A oplatilo sa. Momentálne je v dočasnej opatere u nálezcov, no súrne hľadá nový domov.

Pozrieť detail

Luna

fenka, nar. cca júl 2016, cca 40 cm dátum prijatia: júl 2018

Roztomilý medvedík Lunka sa našla v Spišskom Podhradí. Niekto ju tam vyhodil a chudinka sa mesiac potulovala. Našťastie je už v bezpečí u nás a my veríme, že jej ďalší domov bude už ten najlepší, aký si táto krásna psia dáma zaslúži.

Pozrieť detail

Doris

fenka, nar.cca jún 2016, cca 35 cm, dátum prijatia: jún 2018

Tak táto tatranská kráska sa našla zmätene pobehovať medzi obcami Štôla a Vyšné Hágy. Možno to mala namierené do nejakého liečebného ústavu, ale jej plány boli zmarené. Namiesto toho sa ocitla v all inclusive dočasných opaterách Cesty za domovom a veríme, že sa jej to páči rovnako. 🙂

Pozrieť detail

Dorota

enka, nar. cca máj 2015, cca 27kg, dátum prijatia: apríl 2018

Dorotka mala doposiaľ život v zmysle, „ulica naučí“. Žila v rodine, dostávala nejaké jedlo, no nikdy nebola toľko ľúbená koľko si zaslúži. Behávala po uliciach ako pes, ktorý nepatrí nikomu a zároveň celej dedine. Rodila asi každý rok, čo bolo so šteniatkami nevieme. Dorotku sme vzali aj s jej 2 nádhernými bambuľkami-šteniatkami Dot a Dotty. Teraz je v našom útulku a čaká na tu správnu rodinu, ktorá ju zahrnie láskou.

Pozrieť detail

Stela

fenka, cca 8-10 rokov, cca 40 cm dátum prijatia: február 2018

Na staré kolená, len bolesť a trápenie. To prežila naša Stelka. Našli ju dobrí ľudia ako sa z posledných síl drží v rieke v Spišskej Sobote. Prúd ju bral aj niekoľko metrov kým si našla miesto, kde čakala na pomoc. Predpokladáme, že ju tam niekto hodil alebo sa zošmykla. 🙁 Na klinike sa dostala do poriadku. Teraz spoznáva nový svet.

Pozrieť detail

Mimi

fenka, nar. cca september 2014, dátum prijatia: november 2017

Prekrásna Mimi sa našla potulovať v neďalekej obci. Túlala sa tam 2 týždne a hľadala pomoc od ľudí, ktorá neprichádzala. Až ju postretlo šťastie a predsa len sa našla jedna pani, ktorá ju okamžite vzala domov do bezpečia. Teraz Mimi čaká na svoj nový, lepší a milujúci domov.

Pozrieť detail

Dessy

fenka, nar. cca október 2012, dátum prijatia: január 2018

Rozprávkovo krásna Dessy je dieťa ulice. Jej život boli neustále potulky a hľadanie miesta kam by patrila. Rodina, v ktorej bola prenášala svoje problémy na ňu a bola často niečim čo bolo naviac, nepotrebné a nerozhodné kto si ju vezme po rozvode. Tak Dessy skončila na ulici v obci, kde už nebýval nikto z jej majiteľov. No ona poslušne čakala pred ich domom každý deň. A čakala… no nedočkala sa. Našťastie je teraz v bezpečí nášho útulku a čaká na milujúceho majiteľa, milujúcu rodinu, ktorá jej dá prvé aj posledné.

Pozrieť detail

Lisa

fenka, nar. cca október 2016, dátum prijatia: december 2017, nemecký ovčiak

Prekrásna a originálna bezušková Lisa sa našla vyhodená v obci Hôrka. Pobehovala tam tri dni a ťahala za sebou veľkú reťaz. Bola v zlom stave, kosť a koža. Nikto jej však nepomohol, všetci ju odháňali. Napokon našla cestu k domu, kde jej poskytli pomocnú ruku a tak sa Lisa dostala k nám.

Pozrieť detail
12