Fenky

Charlotte

fenka, cca 8-10 rokov, dátum prijatia: október 2018

Charlottka sa našla vyhodená v obci Hôrka. Niekto ju tam vysadil z auta a odišiel. 🙁 Za svoju celoživotnú lásku svojmu pánovi si toto zaslúžila. 🙁 Charlottka je slniečko. 🙂 Je to nesmierne milunká psia dáma. Ju sa nedá nemilovať.

Pozrieť detail

Savannah

fenka, nar. cca október 2016, cca 45 cm, dátum prijatia: október 2017

Už len pri pohľade na jej fotku musíte z nej cítiť tú neskutočnú vernosť a dobrotu. A taká aj SAVANNAH je. Je to nesmierne dobrá spoločníčka, ktorá Vám vyčarí každý deň úsmev na tvári. Aký je jej príbeh? Veľmi smutný…preto sme radi, že už je v bezpečí. Savannah bola odobratá RVPS po podnete, ktorý dostali. Fenočka dva roky živorila v obci Hranovnica u jednej rodiny na dvore. Polorozbitá búda, špina, blato a obrovská reťaz, ktorá sa jej zerezávala hlbšie a hlbšie do krku. Savannah musela mať veľké bolesti. 🙁 Nikto jej nepomohol, nikto ju nikdy z reťaze nepustil. Takto žila 2 roky od šteniatka. No už to nikdy nedovolíme a tejto prekrásnej dušičke nájdeme ten najlepší domov.

Pozrieť detail

Mia

fenka, nar. cca máj 2015, cca 35 cm, dátum prijatia: september 2018

Pôvodne mali Mia a Dafné spoločný album hľadajúci spoločný domov. Tá nádej na domov je však strašne malá, skúsime to po samom. Možno sa na nich usmeje väčšie šťastie. Dafné (mamina) a Mia (dcéra) žili život dedinských psíkov v obci neďaleko Trebišova. Dvor, malá ohrádka, niekedy prechádzky po záhrade, k jedlu zvyšky zo stola. Realita Slovenska, ktorá ešte stále pretrváva. Žili u staršej pani, ktorá keď zomrela, manžel už o fenky nemal záujem a blízka rodina sa snažila im pomôcť. Tak sa ocitli u nás. A my sme z nich ostali očarení.

Pozrieť detail

Dafné

fenka, nar.cca máj 2011, cca 35 cm, dátum prijatia: september 2018,

Pôvodne mali Dafné a Mia spoločný album hľadajúci spoločný domov. Tá nádej na domov je však strašne malá, skúsime to po samom. Možno sa na nich usmeje väčšie šťastie. Dafné (mamina) a Mia (dcéra) žili život dedinských psíkov v obci neďaleko Trebišova. Dvor, malá ohrádka, niekedy prechádzky po záhrade, k jedlu zvyšky zo stola. Realita Slovenska, ktorá ešte stále pretrváva. Žili u staršej pani, ktorá keď zomrela, manžel už o fenky nemal záujem a blízka rodina sa snažila im pomôcť. Tak sa ocitli u nás. A my sme z nich ostali očarení.

Pozrieť detail

Nela

fenka, nar. cca máj 2016, dátum prijatia: august 2018, mix. amstaff,

Rozkošná a milujúca. Taká je naša NELA. Dva roky spolu s AGAROM žili v hrozných podmienkach. Týraní hladom, smädom, nevenčením. Striedavo zatvorení jeden v koterci a druhý v tmavej pivnici plnej odpadu, bez prístupu slnka. Bitky boli asi na stálom poriadku. Báli sa aj pohladenia. 🙁 Čakali, že príde úder. Napriek tomu čo si všetko prežili sú z nich úžasné psy, ktoré si zaslúžia byť konečne šťastné. Za pomoci RVPS a štátnej polície boli obaja odobratí z nevyhovujúcich podmienok. Teraz už len nájsť milujúci domov.

Pozrieť detail

Sheela

fenka, nar. cca september 2015, cca 40 cm, dátum prijatia: september 2018

Táto rozkošná, „chcelo to byť bígl“, fenočka sa našla potulovať pri Autonove v Poprade. Nevieme je osud, nevieme čo sa stalo, no nikto sa za celý čas neprihlásil, žeby mu chýbala. Tak sa z nej stal tiež útulkáč čakajúci na niečo lepšie. Podarí sa Sheele nájsť novú rodinu?

Pozrieť detail

Lujzka

fenka, nar. cca máj 2017, cca 42 cm dátum prijatia: júl 2018,

Nádherná Lujzka je fenočka z rómskej osady v Hranovnici. Vzali sme ju dotiaľ spolu s jej 8 šteniatkami, ktorým sa tam vyhrážali smrťou susedia „majiteľky“,, ktorej na záhrade porodila. V nádeji o ich záchranu oslovila nás. Všetkých 9 psíkov putovalo do našej opatery a dúfame, že teraz nájdu Lujzka a aj jej drobce milujúce domovy.

Pozrieť detail

Louisiana

fenka, nar. cca júl 2017, cca 50 cm, dátum prijatia: júl 2018

Louisiana a Dakota, pravdepodobne dve sestričky, sa našli spolu v obci Liptovská Teplička. Niekto ich tam vyložil z auta a odišiel. Odišiel a už ho nikdy nevideli. Smutné je aj to, že Dakota bola po šteniatkach, ešte jej tieklo mlieko a bola veľmi vychudnutá. 🙁 Čo sa s nimi stalo sa nikdy nedozvieme….už len dúfať, že neskončili rovnako.

Pozrieť detail

Dorota

enka, nar. cca máj 2015, cca 27kg, dátum prijatia: apríl 2018

Dorotka mala doposiaľ život v zmysle, „ulica naučí“. Žila v rodine, dostávala nejaké jedlo, no nikdy nebola toľko ľúbená koľko si zaslúži. Behávala po uliciach ako pes, ktorý nepatrí nikomu a zároveň celej dedine. Rodila asi každý rok, čo bolo so šteniatkami nevieme. Dorotku sme vzali aj s jej 2 nádhernými bambuľkami-šteniatkami Dot a Dotty. Teraz je v našom útulku a čaká na tu správnu rodinu, ktorá ju zahrnie láskou.

Pozrieť detail

Stela

fenka, cca 8-10 rokov, cca 40 cm dátum prijatia: február 2018

Na staré kolená, len bolesť a trápenie. To prežila naša Stelka. Našli ju dobrí ľudia ako sa z posledných síl drží v rieke v Spišskej Sobote. Prúd ju bral aj niekoľko metrov kým si našla miesto, kde čakala na pomoc. Predpokladáme, že ju tam niekto hodil alebo sa zošmykla. 🙁 Na klinike sa dostala do poriadku. Teraz spoznáva nový svet.

Pozrieť detail
12