Fenky

Mia

fenka, nar. máj 2016

Mia je fenočka, ktorá sa našla vyhodená na ulici. Osvojila si ju rodinka, ktorá jej však musí z vážnych rodinných dôvodov hľadať nový domov. A tak Mia čaká možno práve na vás, na skvelú rodinku, ktorá vybije jej energiu.

Pozrieť detail

Jessika

fenka, 7 rokov, dátum prijatia: október 2017, nemecký ovčiak,

Nádherná Jessika je psík bez domova. Doteraz nikde poriadne nepatrila. Pred 5 rokmi ju vyhodili na Dubine. Osvojila si ju neďaleká firma. Cez deň bola na reťazi, večer pustená aby strážila. Nikde však v skutočnosti nepatrila. Ako sa zmenil majiteľ, Jessika tam už nemala čo robiť…chceli sa jej zbaviť. Takto sa v poslednej chvíli ocitla u nás. Staršia fenočka NO, ktorá chce byť milovaná a hlavne doma.

Pozrieť detail

Pepsi

fenka, nar. cca október 2016, cca 47 cm, dátum prijatia: september 2017

Táto usmievavá kráska sa k nám dostala z obce Nižné Repaše, kde sa túlala pri lese vyše mesiaca. Túlala sa s našou Colou, ktorá sa však k nám dostala skôr. Napokon aj Pepsi prinútil hlad dôverovať ľuďom a tak prišla prosiť o pomoc.

Pozrieť detail

Kinga

fenka, nar. cca marec 2015, cca 55 cm dátum prijatia: september 2017

Neskutočne nádherná, neskutočne očarujúca, taká je naša prekrásna psia dáma Kinga. Životom bitá, doteraz len fenka u cigánov na reťazi. Keď sa rozhodli ísť do zahraničia z dňa na deň sa rozhodli Kingy zbaviť a doniesli nám ju natlačenú v kufri v aute. Kinga je teraz u nás a spoznáva svet. Prišla k nám nesocializovaná k druhým psíkom, ale pomaly sa učí.

Pozrieť detail

Zorka

fenka, nar. cca január 2016, cca 52 cm dátum prijatia: september 2017

Trpela toľko, čo tisícky zvierat na Slovensku. Zorka trpela na kratučkej reťazi, bez venčenia, bez dobrého jedla, bez lásky. Žila u sociálne slabšej rodiny v Spišskej Belej, na ktorú podávali všetci susedia podnety. Z dôvodu toho, že Zorka neustále plakala, štekala a prosila o voľnosť. Deň-noc stále dookola to isté. Zorka po podnete na RVPS bola presunutá do nášho útulku. Jej krk bol zodratý od reťaze, telíčko bolo chudučké, ale energia bola veľká. Veď doteraz nemala pohyb žiaden, nevedela sa ho nabažiť. Zorka je veľmi milý psík. Je však veeeľmi energická a preto je vhodná do rodiny, ktorá ju poriadne vyčerpá. Vtedy bude spokojná, bude vám ležať pri nohách a čakať na krásne chvíle.

Pozrieť detail

Rhea

fenka, nar. cca január 2016, cca 45 cm dátum prijatia: august 2017

PRE NIEKOHO JE PES SPOLOČNÍK, PRE NIEKOHO LEN STRÁŽI ZEMIAKY. Takto začínal náš príspevok o fenočke, ktorú sme objavili 16.08.2017 uviazanú v poli, ďaleko za obcou, za kopcami. Kde nebolo ani živej duše, len pole zemiakov a dvaja strašiaci. Áno, táto nádherná a hlavne energická fenočka tam bola uviazaná, aby strážila na 2 metrovej reťazi zemiaky. Bez lásky, bez spoločnosti a hlavne bez vody v tých najväčších horúčavách. Rhea sa nevedela dopiť, keď sme jej naliali vodu. Do búdy nevošla za nič, veď to bola skôr sauna, než búda. Neizolovaná, malinká ako akvárium. Toto bol jej život, toto boli jej dni. Len čakala, kto sa spoza kopca objaví. Rheu sme odobrali za asistencie polície a bola podaná sťažnosť na RVPS. Tá bola vyhodnotená ako opodstatnená. Podmienky, v ktorých žila boli naozaj nevyhovujúce. Na Slovensku VEC, tú vec si človek uviazal na pole, bez súcitu… tá vec však má srdce…a my sme ho v nej objavili a veru, je to to najkrajšie srdiečko na svete. 🙂

Pozrieť detail

Beátka

fenka, cca 1 rok, cca 42 cm

Nádherná a neskutočne maznavá fenočka BEA sa našla v osade v Rakúsoch, kde z posledných síl sa starala o svojich 8 šteniatok. Objavené boli pri kontrole RVPS, na druhý deň, keď sa šlo po nich, už boli s maminou len 4 šteniatka. 🙁 A tak tieto drobce aj s Beátkou dostali novú šancu na lepší život.

Pozrieť detail

Ivanka

fenka, nar. jún 2016, cca 39 cm dátum prijatia: august 2017

aká je naša úžasná Ivanka. Nič pekné doteraz nezažila. Našla sa v obci Iliašovce na lúke, kde verne strážila svoje 2 šteniatka. Pravdepodobne jej materinská ochrana spôsobila rany na tele od iného psa, keď si ich bránila. Ivanka doteraz nezažila nič pekné. Žila z dňa na deň,. na krku rana od reťaze, srsť v hroznom stave, ktorá nenormálne páchla…no a napokon ju aj majiteľ vyhodil s jej drobcami. Človek jej nikdy nič pekné neukázal, tak sa to teraz snažíme napraviť. Veríme však, že sa nájde aj niekto kto jej dá stály domov a ona konečne zažije čo je to byť milovaná.

Pozrieť detail

Cola

fenka, cca 7-8 rokov, dátum prijatia: august 2017

eskutočne kruto bitá osudom, neskutočne dlho prispôsobujúca sa novej zmene v živote….ale vytrvalá a úžasná. Cola svoj boj s osudom začína vyhrávať a my veríme, že len a len k tomu najlepšiemu… k novému domovu. Cola je typický prípad psa z dediny. Bol je a bude ďalší. Nikomu nechýba, ba dokonca si už možno na ňu ani jej majiteľ nespomenie. Kruto ju vyhodil pri obci Nižné Repašé pri Levoči. Nechal ju tam odišiel a Cola tam celý mesiac čakala na jednom mieste. Verne čakala na svojho pána, ktorý ju možno pohladil raz za mesiac, ktorý jej dal možno max suchý chleba a pomyje, ktorý už možno má ďalšieho, ktorý skončí ako ona. Cola skončila ako nepotrebný, doslúžený odpad na okraji cesty. Pár okolitých ľudí sa zľutovalo a nosili jej vodu a jesť. Cola k nám prišla v stave ako vidíte na fotke. Zranená, so sklonenou hlavou, zmierená s tým čo príde. Pre Colu bolo niečo úplne nové to, že ju niekto mazná, že ju hladí, že s ňou chce tráviť čas. Zvykala si na to dlhšie, ale konečne aj ona pochopila, že tu je to inak ako to bývalo doma. A my veríme, že niekto z vás jej ukáže, že vie byť ešte lepšie. Čas je drahocenný, v prípade Coly už polovica života prešla. Nedovoľme, aby tú druhú prežila bez rodiny. Nedovoľme, aby nespoznala lásku. Je to nemecký ovčiak, ktorých sú plné útulky. Ale aj ona si zaslúži šancu ako iné psy, aj ona chce byť milovaná.

Pozrieť detail

Penelopa

fenka, nar. cca august 2016, cca 38 cm, dátum prijatia: august 2017

Penelopa alebo aj Peny :), sa našla pobehovať v Tatranskej Lomnici. Fenočka chodila za každým turistom a hľadala pomoc. Bola chudučká a vankúšiky malá celé zodraté. Nevieme aký bol jej predchádzajúci život, ale vieme že teraz jej už doprajeme len to najkrajšie.

Pozrieť detail
12