Zrazená fenočka PAULA, niekoľko dní trpela pri ceste v bolestiach

PAULA
fenka, cca 7 a viac rokov
ďalšia obeť ľudskej ľahostajnosti

FOTO NEVHODNÉ PRE CITLIVÉ POVAHY!!

R.I.P. PAULA, 27. 03. 2016 

V štvrtok (24.3.2016) sme mali veľmi smutný prípad nahláseného psíka medzi 2 obcami.
Volal nám jeden pán, ktorý už druhý deň videl bez pohybu ležať psíka medzi Huncovcami a Žakovcami, volal všade možne, ale odmietli mu pomôcť. Bohužiaľ sme mali taktiež STOP STAV a nevedeli čo teraz robiť. No vedeli sme, že psík môže byť zrazený a preto sme ho tam nechceli nechať. Okamžite sme teda šli na miesto. Na mieste nás čakal veľmi smutný pohľad na psíka ležiaceho v rokline, ktorý už absolútne ani nereagoval na našu prítomnosť. Veľmi opatrne sme ho naložili do auta a utekali na veterinu. Záver na veterine bol veľmi šokujúci, fenočka, ktorá dostala na veterine meno PAULA (čítaj PÓLA) bol zázrak. Zázrak, že to prežila.

Fenočka tam musela ležať viac ako 2 dni, dokonca aj týždeň, má silnú infekciu.

– Odtrhnutá svalovina od hrudníkového pletenca, na 60% odtrhnutá končatina od hrudníka.
– Mnohopočetná zlomenina rebier, posledné tri rebrá odtrhnuté od chrbtice (po váľaní pod autom)
– Fraktúra panvy, s mediálnym posunom do panvového dna
– Nádor na mliečnej žľaze
– Silná infekcia, šok

Vieme, že psík do cesty skočiť môže a zrážke sa zabrániť niekedy nedá, to nie je chyba vodiča. Ale nechať tam toho psa trpieť niekoľko dní, to už je to najhoršie čo daný vodič mohol spáchať. Až 1 človek zavolal a snažil sa jej pomôcť. Kde to žijeme? Ležala hneď pri ceste, nevládala poriadne ani nadvihnúť hlavu. Už len čakala na smrť a vykúpenie. 🙁

Fenočka musí podstúpiť minimálne 3 operácie. Prvú už má za sebou. Druhá ju čaká v utorok. Má pred sebou ešte dlhý boj, ale šanca na prežitie je veľká. Bohužiaľ to, aby sme ju zachránili bude aj niečo stáť a v momentálnej situácií sme v tom úplne bezradne. Na operácie nemáme,spolu to bude stáť cca 800 eur. 🙁

Týmto Vás chceme veľmi, veľmi poprosiť o pomoc pre PAULU, ona chce žiť a to veľmi, vieme že jej v tom spoločne pomôžeme. 🙁 Každé 1 EURO jej pomôže k novému, lepšiemu životu.

 

V prípade ak viete Paule pomôcť:

IBAN: SK0509000000005063930988
SWIFT/BIC: GIBASKBX

ČESKO
2600907473/2010

Poznámka pre prijímateľa: „PAULA“

taktiež hľadáme pre Paulu dobrú dočasnú opateru, kde sa dá postupne do poriadku. Všetky potrebné veci zabezpečíme. Momentálne je hospitalizovaná na klinike.

Prosíme Vás všetkých, aby ste na ňu mysleli a držali jej palce. Paula to veľmi potrebuje. 🙁

ĎAKUJEME!!